LEGO predstavilo svoju najväčšiu stavebnicu, loď snov – Titanic

ZDROJ | LEGO

Dánska stavebnica LEGO sa teší popularite po celom svete a ako ste si mohli všimnúť, obľúbená je aj v našej redakcii. Už teraz sa preto nevieme dočkať novinky v podobe lode Titanic.

Najznámejšia loď sveta, Titanic, sa potopila pred takmer 110 rokmi v roku 1912. Tragická udalosť bola niekoľkokrát sfilmovaná a samotná loď je dodnes symbolom veľkoleposti a luxusu. Nie je preto prekvapením, že si ju LEGO vybralo ako model pre svoju ďalšiu stavebnicu.

ZDROJ | LEGO

Pozrite siLEGO 21327 – Poskladali sme písací stroj, ktorý oživí vaše spomienky

S počtom 9 090 súčiastok pôjde o druhú stavebnicu s najväčším počtom dielikov. Prvá je svetová mapa LEGO Art World Map s 11 695 dielikmi a na tretie miesto sa posunie LEGO Colosseum s 9 036 dielikmi.

Čo sa týka rozmerov, loď bude mať 44 cm na výšku, 16 cm na šírku a až 135 cm na dĺžku. Práve rozmery z Titanicu robia doteraz najväčšiu stavebnicu LEGO. Mierka je 1:200 a súčasťou stavebnice bude aj ozdobný nápis a stojan.

ZDROJ | LEGO

Pozrite siVeľký úspech v LEGO svete! Gitarový set navrhol Slovák Tomáš Letenay

Loď nebude tvoriť len fasáda, ale aj detailne vymodelované kajuty, ktoré sa budú dať pozrieť po rozpojení či zadná časť, kde nájdeme kotolňu. Z funkčných častí nebude chýbať upínacie lano, vysúvacia kotva či piesty motorov.

ZDROJ | LEGO

Ako aj pri ostatných veľkých stavebniciach LEGO, ani Titanic nebude lacnou záležitosťou. LEGO TItanic sa bude dať už čoskoro kúpiť za cenu 629,99 €. Stavebnica bude primárne určená skôr pre zberateľov.

ZdrojLEGO

Komentáre k článku