Legendárny Winamp sa vracia v podobe modernej aplikácie

WinAmp, legendárny hudobný prehrávač z 90. rokov, ktorý sa používal na zdieľanie MP3 súborov, sa vracia v novej verzii. Ponúkne integráciu všetkých audio súborov vo vašom smartfóne.

Pamätáte si prehrávač WinAmp? Išlo o perfektný prehrávač MP3 médií, ktorý sa vo veľkom používal pred nástupom nových programov a služieb ako iTunes. Zdá sa, že vynovenej verzie programu sa dočkáme už budúci rok.

Tentokrát ale nepôjde o obyčajný prehrávač hudby na počítači, ale o aplikáciu, ktorá prepojí vašu hudodbnú knižnicu, podcasty a streamingové služby do jedného programu na vašom telefóne.

ZDROJ | WinAmp

Pozrite siLegendárny Winamp skončil. Po šestnástich rokoch

„Ide o úplne novú verziu programu, ktorú prinesieme budúci rok a ktorá si zachová dedičstvo WinAmpu s lepším zážitkom z počúvania,“ vyjadril sa Alexandre Saboundijan, riaditeľ firmy Radionomy, ktorá kúpila prehrávač v roku 2014.

Saboundijan tiež dodal, že s novou verziou budeme môcť počúvať MP3 súbory, no tiež hudobné súbory z cloudu, podcasty a streamingové rádiá.

Staručký WinAmp player bol podporovaný obrovskou fanúšikovskou základňou a aj preto sa webová verzia prehrávača aktualizovala a ostala dostupná na internete. Momentálne sa chystá nová verzia, ktorá by mala byť dostupná od 18. októbra. Stiahnuť si ju môžete pre Windows a MacOS systém.

ZDROJ | WinAmp

Pozrite siLegendárny Winamp prichádza vo verzii pre Android

Cieľom nového prehrávača je pohodlná aplikácia, v ktorej nájdete všetky audio súbory na jednom mieste. To znamená, keď chcete počúvať podcasty alebo Spotify alebo skladby z telefónu, nemusíte prepínať aplikácie. Okrem Spotify by mal nový program integrovať aj službu Google Music.

WinAmp 6, ako sa vynovený prehrávač volá, by mal byť dostupný v priebehu roku 2019. O jeho vydaní vás samozrejme budeme informovať. Aplikácia by mala byť dostupná pre iOS a Android zariadenia a mala by byť zdarma na stiahnutie.

ZdrojTechcrunch,WinAmp

Komentáre k článku