Legendárny Volkswagen Bus sa vracia v modernej podobe

ZDROJ | VW

Začiatkom roka sme vás informovali o koncepte plne elektrického minibusu z dielne nemeckého Volkswagenu. Kým v tom čase išlo iba o koncept a ukážku toho, ako by mohol prípadný minivan v budúcnosti vyzerať, dnes už vieme, že sa ho aj dočkáme.

Pozrite siVolkswagen I.D. Buzz je ukážkou minivanu budúcnosti s autonómnym riadením

ZDROJ | VW

VW si nechal povedať a koncept premení na skutočnosť. Síce nie v takej podobe, v akej bol predstavený koncept v januári a ani v takej, akú vidíme na záberoch priamo od VW, no množstvo prvkov si určite zachová.

https://www.youtube.com/watch?v=H2O58X4NNbQ

Nového minibusu vytvoreného podľa legendárneho VW Bus (Type 2) z polovice minulého storočia by sme sa mali dočkať ale až o pár rokov. Konkrétne má ísť o rok 2022, kedy nemecký výrobca plánuje uviesť na trh plne elektrickú novinku. Pôjde tak o siedmu generáciu tohto extrémne úspešného modelu.

ZDROJ | VW

VW Bus bude postavený na platforme MEB (Modular Electric Drive). Celkový výkon elektromotorov na oboch nápravách má byť 369 koní. Batérie s kapacitou 111 kWh v podlahe bude nabíjať rýchlonabíjačka s výkonom do 150 kW.

Za 30 minút nabíjania by mali byť batérie nabité na 80%. Na jedno nabitie by mali dodávať dostatok energie na zhruba 480 kilometrov.

ZDROJ | VW

Platforma MEB dovolí tiež najrôznejšie usporiadanie vnútorného priestoru, navyše je malý kufor aj v prednej časti. V roku 2025 by mali VW Bus dostať aj autonómne riadenie.

VW Bus bude pritom dostupný v Európe, USA a Číne. Cenu výrobca zatiaľ ani len nenaznačil.

ZDROJ | VW

 

ZdrojVW

Komentáre k článku