Legendárne ICQ je späť s úplne novým dizajnom a unikátnymi funkciami

ZDROJ | ICQ

O-ou! Tento zvuk má do pamäte zarytý zrejme každý, kto mal v minulosti tú česť zažiť najväčší „boom“ instantného četovacieho programu ICQ. Ten sa teraz pod názvom ICQ New vracia do hry s novým dizajnom a novými funkciami.

Aj keď sú to už dlhé roky, od kedy sa väčšina z nás posledný krát prihlásila do četovacieho programu ICQ, v skutočnosti táto internetová legenda nikdy nezanikla. Prevalcovali ju však iné sociálne siete a aplikácie, zatiaľ čo ICQ aj napriek mnohým redizajnom zapadlo do zabudnutia.

Ak však môžete naskočiť na takú nostalgickú vlnu ako ICQ, na vyhlásenie veľkého comebacku nie je nikdy neskoro. Nové ICQ New je už dnes dostupné pre operačné systémy Windows, Linux, Mac, iOS, Android a aj vo forme webovej aplikácie.

ZDROJ | ICQ

Nová verzia si od vás síce podobne ako WhatsApp, Viber alebo Telegram vypýta telefónne číslo, no ak si ešte pamätáte vaše unikátne ICQ číslo a heslo, prihlásiť sa pokojne môžete aj pomocou týchto údajov.

Pozrite si3D ZOO u vás v domácej karanténe

Iba na nostalgii samozrejme reštart ICQ stáť nemôže, vývojári do novej verzie preto pridali niekoľko unikátnych funkcií, ktoré v iných četovacích aplikáciách nenájdete. ICQ New napríklad dokáže automaticky konvertovať hlasové nahrávky na text, vďaka čomu môže konverzácia pokračovať aj v prípade, že si druhá strana nahrávku práve v tej chvíli nemôže prehrať.

ZDROJ | ICQ

ICQ New vám taktiež automaticky ponúkne relevantné nálepky a rýchle odpovede podľa aktuálneho kontextu konverzácie. V prípade rýchlych odpovedí sa aplikácia postupne naučí vaše zvyky, aby vám vedela ponúknuť odpovede, ktoré používate v konverzáciách najčastejšie.

ZDROJ | ICQ

Okrem možnosti odosielania hlasových nahrávok do aplikácie pribudla aj funkcia walkie-talkie, ktorá umožňuje používať aplikáciu ICQ New v režime vysielačky. Samozrejmosťou sú už skupinové čety do 25 000 účastníkov a videohovory aj s možnosťou zdieľania obrazovky až do 30 účastníkov.

Pozrite si5G konšpirátori prerazili dno. Za epidémiu COVID-19 vinia mobilné siete

Vývojárov môže potešiť otvorené rozhranie pre programovanie vlastných četbotov. Softvérová dokumentácia je však v tejto chvíli dostupná iba v ruskom jazyku. Spoločnosť AOL totiž predala značku ICQ ešte v roku 2010 ruskej spoločnosti Digital Sky Technologies. Za jeho oživením aktuálne stojí skupina Mail.ru.

O funkcie v novej verzii ICQ rozhodne nie je núdza, čo však pre jeho opätovný úspech stačiť nemusí. Kým v čase najväčšej popularity mal len málo relevantných konkurentov, dnes je v tomto segmente situácia opačná a takmer každý z nás má četovacích aplikácií v smartfóne väčšinou hneď niekoľko.

ZdrojŽivě.cz,ICQ

Komentáre k článku