Legendárna hra Quake mieri na nové konzoly dokonca v 4K rozlíšení

ZDROJ | Xbox

Konzoloví hráči, ktorí vlastnia najnovšie next-gen konzoly, sa konečne dočkali. Herné štúdio Bethesda totiž vydalo aktualizáciu hry Quake, ktorá prináša najmä 4K rozlíšenie.

Pozrite siVylepšený prvý Quake – ako sa hrá klasika po 25 rokoch?

Legendárna hra Quake nedávno oslávila 25 rokov. Pri tejto príležitosti sa ju Bethesda rozhodla opäť vydať na herné platformy. Na TECHBOXE sme jej novú verziu aj zrecenzovali.

Teraz sa hra posúva opäť ďalej. Nadšení budú konzoloví hráči, ktorí vlastnia najnovšie konzoly PlayStation 5 alebo Xbox Series X a S. Práve pre tieto platformy vyšla nová aktualizácia.

Novinkou je 4K rozlíšenie pri 120 snímkach za sekundu. Týmto sa vyrovnala verzii pre počítače, ktorá tieto parametre už podporuje.

Viac sa potešia asi vlastníci PlayStation 5, pretože aktualizácia prináša podporu adaptívnych triggerov ovládača DualSense a hra využije aj vstavaný reproduktor.

ZDROJ | Xbox

Na oplátku, majitelia Xboxu Series X a S využijú podporu funkcie Play Anywhere. Vďaka tomu si hru môžu zahrať na Xboxe alebo PC.

Aktualizácia je bezplatná a nie je časovo obmedzená. Majitelia konzoly Xbox by mali aktualizáciu nainštalovať automaticky vďaka systému Smart Delivery.

Hráči PlayStation 5 budú musieť stiahnuť aktualizovanú hru prostredníctvom obchodu PlayStation Store a Bethesda poskytne pokyny na svojom blogu.

Uložené pozície z PlayStation 4 sa nebude dať môcť preniesť do verzie hry pre novšiu generáciu. Povedalo to priamo herné štúdio Bethesda.

ZdrojBethesda

Komentáre k článku