LED projektor LG CineBeam so 4K UHD rozlíšením prekvapil príjemnou cenou

LG predstavilo na veľtrhu CEDIA EXPO 2019 v USA nový projektor. Nový projektor LG CineBeam (model HU70LA) sa pripája k nedávno predstavenému inteligentnému laserovému projektoru pre domáce kino, LG CineBeam HU85LA. Na rozdiel od neho má však ľudovejšiu cenovku.

Vďaka kompaktnému dizajnu poskytuje LED projektor LG CineBeam HU70LA pôsobivý zážitok z domáceho kina s realistickým a bohatým obrazom. Projektor má kompaktný dizajn a dokáže zobraziť video s rozlíšením 3 840 x 2 160 pixlov až do veľkosti 140 palcov a s jasom 1 500 Lúmenov. Nechýba podpora HDR10 a TruMotion.

ZDROJ | LG

Projektor využíva štvorkanálový LED svetelný zdroj na generovanie červenej, zelenej a modrej farby. Dodatočná štvrtá LED dióda zvyšuje jas, kontrast a vytvára živšie farby s jemnejšou tonalitou (v porovnaní s konvenčnými LED projektormi) úpravou zelenej úrovne.

Pozrite siLG CineBeam projektor vytvorí 120″ obraz zo vzdialenosti 18 centimetrov

„Rastie dopyt po všestrannejších zážitkoch zo sledovania na domácej obrazovke,“ povedal Tim Alessi, vedúci marketingu produktov domácej zábavy LG Electronics USA. „Naše nové projektory CineBeam 4K kombinujú inovatívne kompaktné dizajny s ohromujúcimi 4K obrazmi, aby poskytli úchvatný zážitok z domáceho kina.“

ZDROJ | LG

Technológia LG umožňuje každému modelu vytvárať rozšírený farebný gamut s väčšou presnosťou ako tradičné projektory digitálneho spracovania svetla (DLP,  Laser a Dual Laser), ktoré používajú farebné koliesko na odrážanie farieb z jedného farebného svetla, dokáže vyjadriť živý obraz s takmer nulovou stratou farby. Táto technológia dokáže dobre eliminovať rušivé vizuálne efekty, ako je efekt dúhy, zakalenie a skreslenie farieb.

Projektor umožňuje ľahký prístup k populárnym streamovacím službám, napríklad Netflix, Amazon, YouTube a ďalších prostredníctvom platformy LGOS webOS 4.5. Zariadenie má vstavané hlasové ovládanie pomocou služby Google Assistant a vylepšenú funkciu priblíženia, ktorá uľahčí nastavenie veľkosti obrazovky. 

ZDROJ | LG

Projektor LG CineBeam sa začne predávať v októbri za 1 799 dolárov. Cena a dostupnosť zariadenia pre Európu zatiaľ oznámená nebola.

ZdrojLG

Komentáre k článku