Leap Motion Orion – vo VR svete pribudnú naše vlastné ruky

ZDROJ | Leap Motion

Pamätáte si na Leap Motion, spoločnosť, ktorá vyvinula snímač pre bezdotykové ovládanie počítača? Tak práve táto spoločnosť najnovšie vyvinula jeho menšiu verziu Leap Motion Orion, ktorá je určená výhradne pre virtuálne okuliare.

Leap Motion Orion 6
ZDROJ | Leap Motion

Leap Motion Orion je horúcou novinkou vo svete virtuálnej reality s vidinou úspešnej budúcnosti. Orion totiž dovolí, aby používatelia VR okuliarov mali možnosť používať ruky aj vo virtuálnej realite. A to bez akýchkoľvek ovládačov či rukavíc.

Pozrite siSlováci vymysleli, ako využiť Oculus pri dizajnovaní bytov

Leap Motion Orion 10
ZDROJ | Leap Motion

Orion pripevnený na prednej strane okuliarov totiž sníma vaše ruky a prsty a ich pohyby prenáša do virtuálneho sveta. V ňom je to veľkou pridanou funkciou, pretože vo virtuálnej realite, ktorá vás obklopuje vám akosi stále chýba to, čo máte v skutočnej realite – ruky.

Leap Motion Orion 1
ZDROJ | Leap Motion

Často sa totiž chcete vo VR svete niečoho dotknúť, niečo zdvihnúť, posunúť či otvoriť. Nejde to. Leap Motion preto vyvinul aj softvér s názvom Orion, ktorý zabezpečuje komunikáciu so senzorom a vytváranie pohybu rúk vo VR svete ako v reáli.

https://www.youtube.com/watch?v=rnlCGw-0R8g

Pohyby by tak mali byť plynulé a rýchle. Orion má nížšiu odozvu, lepšie snímacie schopnosti a väčší dosah snímačov. Hoci bol Leap Motion Orion testovaný na Razer OSVR okuliaroch (aj keď rendery sú vytvorené s okuliarmi Oculus Rift Dev2), časom nie je vylúčené, že ho využijú aj iní veľkí hráči vo svete VR.

https://www.youtube.com/watch?v=oZ_53T2jBGg

K tomu im prakticky nič nestojí v ceste. Leap Motion totiž nový softvér sprístupnil na svojom webe na vyskúšanie. Softvér Orion je zároveň kompatibilný s ostatnými Leap Motion senzormi, takže sa vývojári môžu činiť aj v klasickom, neVR svete.

ZdrojLeap Motion

Komentáre k článku