Leap Motion dostáva update, ruky vo VR sa naučili novým veciam

Leap Motion Mobile Platform

Spoločnosť Leap Motion znova posúva hranice. Nový update určený pre VR kit Leap Motion Orion totiž dostáva mnoho nových funkcií, ktoré nám poskytujú pohľad do budúcnosti.

Leap Motion Orion je ďalšou novinkou vo svete virtuálnej reality s vidinou úspešnej budúcnosti. Orion totiž dovolí, aby používatelia VR okuliarov mali možnosť používať ruky aj vo virtuálnej realite. A to bez akýchkoľvek ovládačov či rukavíc. Orion pripevnený na prednej strane okuliarov totiž sníma vaše ruky a prsty a ich pohyby prenáša do virtuálneho sveta.

Pozrite siLeap Motion Orion – vo VR svete pribudnú naše vlastné ruky

Spoločnosť predstavila svoj headset Leap Motion Orion v marci roka 2016. Odvtedy sme sa síce nových zariadení zameraných na virtuálnu realitu nedočkali, to však ani nie je cieľom Leap Motion. Startup sa totiž sústredí skôr na softvér, ktorý do okuliarov posiela. Ten najnovší prináša nové zmeny, ktoré sú demonštrované na troch nových aplikáciach.

Majitelia už viac ako dva roky starého VR kitu sa teda môžu tešiť napríklad na vylepšené sledovanie prstov a rúk, rýchlejšiu registráciu končatín aj hladšie animácie priamo vo virtuálnej realite. O tom, ako môže VR fungovať pri vzdelávaní nás chce Leap Motion presvedčiť aj troma novými hrami.

https://youtu.be/9KCA44GZRQg

Cat Explorer slúži ako demonštrácia toho, ako dobre a zábavne môže poslúžiť hra vo virtuálnej realite. Ako už názov napovedá, používateľ môže jednoducho preskúmať časti mačky. Nechýbajú pekné animácie, hladké prechody či intuitívne gestá.

https://youtu.be/2GNmNjME2vg

Téma častice síce na fyzike znamená zaručenú nudu, no s headsetom Leap Motion Orion by sa mohol študent naučiť viac. Hlavnú doménu hrajú 3D simulácie a interaktívne aktivity. Pohybovanie v aplikácii uľahčuje fakt, že ruky sleduje kamera v okuliaroch, a tak sa používateľ nemusí zameriavať na to, čo v danej chvíli stláča.

https://youtu.be/UqNq0T0Le9c

Kreslenie v 3D priestore je tak zábavné, ako znie. Benefitovať budú z aplikácie najskôr umelci, ktorí môžu do vzduchu namaľovať takmer čokoľvek.

Aktualizácia okrem toho zahŕňa aj zmeny v SDK či vynovený Unity a Unreal Engine.

ZdrojLeap Motion

Komentáre k článku