Laserový 4K projektor LS500 od Epsonu poháňa Android TV

ZDROJ | Epson

Epson sa pochválil laserovým projektorom s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou LS500 4KPRO-UHD. Epson ho označuje ako projektor TV. Nechýba funkcia živého televízneho vysielania, podpora známych streamovacích aplikácií a diaľkový ovládač s Google asistentom.

Epson LS500 4KPRO-UHD predstavuje univerzálne riešenie nielen na pozeranie filmov či športových prenosov, ale aj na hranie hier. Novinka je vybavená proprietárnou technológiou 4K PRO-UHD 3LCD od Epsonu. Kombinuje špičkový laserový projektor s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou spolu s obrazovkou s vysokým rozlíšením, ktorá absorbuje okolité svetlo. Používateľ vďaka tomu získa žívé, realistické farby a hlbokú čiernu v akomkoľvek svetelnom prostredí. To je dôležité – štandardné projektory si totiž s okolitým svetlom nerozumejú.

Projektor vďaka tomu môže byť dobrou alternatívou k bežnejším LCD a OLED televízorom. Má jasný obraz, dokáže ho zobraziť v 4K HDR rozlíšení a podľa všetkého stanoví nový štandard projekcie v tejto triede.

Pozrite siLaserový projektor Epson EH-LS100 nepotrebuje veľkú projekčnú vzdialenosť

Epson LS500 4KPRO-UHD prináša pokročilé spracovanie HDR, 10-bitové spracovanie farieb prijímajúcich 100 % informácií o zdroji obrazu. Výkonná technológia 3LCD zobrazuje 100 % farebného signálu RGB pre každú snímku vďaka štandardu Rec. 709.

ZDROJ | Epson

Výborný kontrast má na svedomí laserové svetlo z LED diód Epson Dynamic Laser Array. Dokáže presne potlačiť rozptýlené svetlo čím vytvára dynamický kontrastný pomer presahujúci 2 500 000: 1.

Konektivitu zaisťujú tri HDMI 2.0 porty podporujúce štandard ARC s prenosovou rýchlosťou až do 18 Gbps. Sú plne kompatibilné s drvivou väčšinou formátov, podporuje 4K HDR pri 60 Hz. V projektore je zabudovaný zosilňovač s 10-wattovými stereo reproduktormi.

ZDROJ | Epson

Takýto projektor vám dokáže spestriť nielen smutné jesenné dni, ale aj prečkať prípadnú druhú vlnu koronavírusu. Epson LS500 je už v predaji, k dispozícii je v bielej a v čiernej farbe. Model so 100-palcovou obrazovkou stojí 4 999 dolárov, 120-palcová verzia vás vyjde na 5 999 dolárov.

ZdrojEpson

Komentáre k článku