Larry Page vytvoril lietajúci stroj, predávať ho bude ešte tento rok

ZDROJ | Kitty Hawk

Spoločnosť Kitty Hawk, za ktorou stojí aj spoluzakladateľ Google Larry Page, predstavila svoj finálny produkt – Flyer. Ide o tzv. hoverbike, teda vznášadlový, alebo ak chcete lietajúci bicykel. Slovo bicykel je v tomto prípade pomerne silné, keďže stroj má vyše 2 metre na šírku.

https://www.youtube.com/watch?v=mMWh4W1C2PM

Kitty Hawk Flyer bol predstavený aj vo video spoločnosti, v ktorom chcel výrobca ukázať využitie lietajúceho stroja. Osobne si však neviem predstaviť, prečo by som mal na jazere lietať tesne nad vodou s lietajúcou motorkou a nevyužiť praktickejší motorový čln, ktorý je určite aj tichší.

Pozrite siAeroMobil sa bude vyrábať a predávať, poznáme jeho cenu

Flyer má však tú výhodu, že neznečisťuje ovzdušie. Je totiž plne na elektrinu. Nevýhodou je, že Flyer môžete používať len nad vodnou hladinou. Dôvodom je určite výrazný prúd vzduchu, ktorý by na prašnej zemi vytvoril hustý oblak prachu.

Na ovládanie ale nie je potrebná pilotná licencia. Žiaľ, opäť výrobca nezverejnil žiadne bližšie špecifikácie o tomto novom dopravnom prostriedku.

ZDROJ | Kitty Hawk

Vieme len to, že Kitty Hawk spustil registráciu pre členov. Tí za 100 dolárov na 3 roky získajú v rámci členstva prioritnú pozíciu v čakacom liste, zľavu 2 000 dolárov z finálnej ceny Flyeru, exkluzívne vstupy na testovania a demonštrácie produktu a niekoľko ďalších výhod.

Pozrite siLilium Jet – Nemci úspešne otestovali budúcnosť dopravy

Na trhu by sa mal Kitty Hawk Flyer objaviť ešte tento rok. Aspoň tak sľubuje výrobca. Neskôr tento tok má byť oznámená aj cena produktu, ktorú môžeme odhadovať v desiatkach tisíc dolárov.

Finálny produkt vraj bude na trhu s iným dizajnom, ako má súčasný ukážkový model, ktorý je vlastne skôr prototypom.

ZDROJ | Kitty Hawk

ZdrojBloomberg,Kitty Hawk

Komentáre k článku