Lanmodo – tieň pre auto už hľadať musieť nebudete

Ako nadpis napovedá, Lanmodo je slnečník, ktorý sa pripevní na strechu auta. Na prvý pohľad možno hlúposť, no po chvíľke úvahy sa vôbec nejedná o hlúpe riešenie.

https://youtu.be/dFaBdsLHZpQ

Všetci poznáme ten pocit, keď zaparkujeme auto v meste či pri obchodnom centre. Stačí niekoľko desiatok minút a z auta sa počas slnečných dní stáva sauna. Nie je raritou, aby dospelí vo vozidle nechali dieťa či domáceho miláčika, čo v niektorých prípadoch môže dopadnúť tragicky. Najviac pritom trpia autá s tmavšou farbou. Lanmodo je elektrický slnečník, ktorý sa snaží tento problém riešiť po svojom, a to celkom výrazne. Pri použití tienidla by podľa spoločnosti mohla byť teplota v aute až o 36°C nižšia v porovnaní s priamym slnkom.

ZDROJ | Lanmodo

Namiesto hľadania chládku, ktorý býva hlavne pri nákupných centrách problémoch stačí z kufra vytiahnuť Lanmodo. To sa pripevní na strechu auta pomocou klasickej prísavky. Ďalej už len stačí stlačiť tlačidlo na ovládači a slnečník sa sám rozprestrie za približne osem sekúnd. Nepôjde tak o riešenie na cesty, auto bude musieť stáť na mieste. Kapacita batérie by mala postačovať na 500 takýchto rozložení a zložení. Celková životnosť má dosahovať 10 000 cyklov.

ZDROJ | Lanmodo

Lanmodo môže mať okrem toho aj iné využitia. Akýsi baldachýn môže vozidlo ochrániť pred vtáčími náletmi, kyslými dažďami či snehom. Menej dostane zabrať aj samotný lak auta. Navyše by mal slnečník vystáť aj vietor s rýchlosťou až 50 km/h. A keď zrovna nepotrebujete chrániť auto, tienidlo je kompatibilné so stojanom a dá sa tak použiť aj samostatne na pláži, stanovačke či pri vode.

ZDROJ | Lanmodo

Cena za slnečník Lanmodo sa začína na 299 amerických dolároch, pričom na výber sú dve veľkosti, ale aj viac verzii. Poštovné po celom svete je ale zadarmo. Ak sa bojíte niečo podobné kúpiť na Slovensku, aspoň sčasti vás možno uistí že tienidlo sa dodáva aj s bezpečnostným oceľovým drôtom, ktorý sa podľa obrázkov zatvorí do dverí.

ZDROJ | Lanmodo

ZdrojLanmodo

Komentáre k článku