Land Rover Explore – outdoorový telefón, ktorý sme prešli autom

Nie, neboli sme na predstavení nového auta značky Land Rover, ale na premiére outdoorového telefónu Land Rover Explore. Čo ponúka naviac oproti značke CAT či ARCHOS?

recenziaLand Rover Explore – smartfón pre skutočné dobrodružstvo

Land Rover Explore smartfón sa zameral na dizajnovú stránku, ktorá sa inšpirovala autami Land Rover. Príkladom môže byť napríklad mriežka na spodnej časti smartfónu, ktorá pripomína prednú masku Land Roverov.

Oproti CATu alebo ARCHOSU poteší absencia hardvérových tlačidiel, keďže tie sú súčasťou dotykového 5″ displeju, ktorý chráni Corning Gorilla Glass 5.

Samozrejmosťou je odolnosť voči nárazom a vode, o ktorú sa stará certifikát IP68. Nechýba však ani odolnosť voči prachu, piesku či špine. Smartfón vydrží nízke teploty v horách až do -30 stupňov Celzia ale aj vysoké teploty pri mori až do 65 stupňov Celzia a to vďaka vojenskému certifikátu MIL SPEC 810G.

ZDROJ | Land Rover

Batéria má veľkosť 4 000 mAh, ktorá sľubuje výdrž dva dni bežného používania alebo celý deň so zapnutou navigáciou GPS. Ak vám však bude málo, môžete využiť dodatočnú batériu v rámci balíčku Adventure Pack, ktorá vám doplní navyše 3 620 mAh kapacity.

Čo sa týka spomínanej odolnosti, smartfón vraj zvládne pád z výšky 1,8 metra. My sme ho skúšali na predstavení prejsť autom Land Rover a môžeme potvrdiť, že smartfónu nič neurobilo ani keď sme ho prešli oboma kolesami. Video si môžete pozrieť v našich Instagram Stories.

Pozrite siLand Rover Explore – outdoorový modulárny smartfón

Land Rover Explore sa zameral aj na vylepšený GPS systém a mapy a smartfón disponuje prémiovým topografickým mapovaním, ktoré využíva rozšírenú realitu Skyline od spoločnosti ViewRanger.

Operačný systém smartfónu tvorí Android Nougat, no je plánovaná aktualizácia na verziu Oreo. Vo vnútri nájdete 4 GB RAM a 64 GB úložisko, ktoré si však môžete rozšíriť o microSD kartu. Nechýba však podpora pre Dual SIM.

Pozrite siCAT S31 – robustný pracant s veľmi dlhou výdržou

Čo sa týka fotoaparátu, zadná kamera disponuje slušným 16 Mpx snímačom a webkamera má 8 Mpx snímač. Aby toho nebolo málo, smartfón umožňuje zapnúť funkciu nočného režimu s červeným filtrom, ktorý obmedzuje žiarenie displeja a zaisťuje prirodzenú viditeľnosť pri slabom osvetlení.

Smartfón je oficiálne dostupný na Slovensku za cenu 649 eur. Napriek vyššej cene je súčasťou balenia aj Adventure pack, v rámci ktorého dostanete dodatočnú batériu a špeciálne puzdro so skobou na uchytenie. Už sa tešíme na test tohto zaujímavého outdoorového kúsku.

Komentáre k článku