Lamborghini Terzo Millennio – elektrický športiak so superkondenzátorom

Trend elektromobilov sa dostal už aj do automobiliek, ktoré vyrýbajú poriadne superšportiaky. Lamborghini Terzo Millennio teraz prichádza s inováciami.

Dnešné vozidlá poháňané elektrickými batériami majú stále niekoľko nedostatkov voči fosílnym motorom. Ich dojazd sa zatiaľ klasickému spaľovaciemu motoru nepribližuje, rovnako je na tom aj doba, za ktorú môže vodič do auta pohodlne nasadnúť a pokračovať v jazde. Talianska automobilka sa preto rozhodla pre iné riešenie.

ZDROJ | Lamborghini

Lamborghini Terzo Millennio totiž na pohon využíva skuperkondenzátor, na ktorom výrobca pracoval s MIT univerzitou. Ide o špeciálnu formu kondenzátora, ktorého výrobou sa zaoberá už niekoľko spoločností. Vďaka novému druhu polyméru by mohlo takéto riešenie skrátiť nabíjací čas na niekoľko sekúnd. Navyše sa Lamborghini zaoberá otázkou batérií, ktoré by bolo tvorené z kompozitu uhlíkových vlákien, aby tak znížili hmotnosť celého vozidla.

ZDROJ | Lamborghini

Elektromobil Lamborghini Terzo Millennio ako väčšina modernejších vozov od Lamborghini ponúkne pohon všetkých štyroch kolies a kostru z uhlíkových vlákien. Automobilka spomenula aj nový koncept technológie, ktorý by vedel detekovať degradáciu konštrukcie a sám si ju opraviť. O tom ale viac detailov zatiaľ nepadlo.

ZDROJ | Lamborghini

Inžinieri spoločnosti sa museli popasovať aj s ďalšou otázkou. Ako by malo znieť takéto elektrické vozidlo? To na prezentácii zatiaľ neodznelo, no bude zaujímavé sledovať, či sa bude zvuk budúcich generácií športových elektromobilov podobať na pekné pradenie, aké v nich nájdeme dnes.

ZDROJ | Lamborghini

Najdôležitejšia otázka ale je, bude toto auto niekedy jazdiť na cestách? S najväčšou pravdepodobnosťou nie. Ide však o dobrú predstavu toho, kam automobilky mieria a čo všetko nás v budúcnosti čaká.

ZDROJ | Lamborghini

ZdrojLamborghini

Komentáre k článku