Lamax Locator – šikovná pomôcka proti zlodejom

Lamax sa okrem audio produktov, venuje aj rôznym gadgetom. Najnovšie firma predstavila pomôcku, ktorá vám pomôže nájsť stratené alebo ukradnuté veci – Lamax Locator.

Ide o malý GPS vysielač, ktorý si môžete uložiť do cestovného kufra. Využiť ho však môžete aj pri svojich domácich miláčikoch. Môžete ho napríklad pripnúť na obojok psa, prípadne ho môžete zbaliť dieťaťu do školskej tašky, aby ste mali prehľad, kde sa nachádza. Hmotnosť Lamax Locatora je iba 40 gramov a rozmery sú 52 × 38 × 16 mm.

ZDROJ | Lamax

Pozrite siSÚBOJ | LAMAX Tips1 vs V-Moda BassFit Wireless – cena nie vždy rozhoduje

GPS vysielač je vodeodolný v rámci certifikácii IP67 a vďaka silnej batérii vydrží 10 dní na jedno nabitie. Na overenie polohy v reálnom čase slúži aplikácia LAMAX Tracking. V tejto aplikácii si viete zároveň nastaviť bezpečné zóny. Pokiaľ GPS lokátor prekročí túto zónu, smartfón vás upozorní. Aplikácia je dostupná pre Android aj iOS aj v češtine.

Z ďalších užitočných funkcií GPS vysielač disponuje SOS tlačidlom, ktoré po stlačení pošle volanie o pomoc vybraným používateľom. LAMAX GPS Locator v sebe navyše má mikrofón aj reproduktor, takže môžete v prípade potreby kontaktovať druhú stranu a popísať situáciu.

Čo sa týka úschovy dát, v mobilnej aplikácii LAMAX Tracking si môžete pozrieť až tridsaťdňovú históriu nazbieraných dát alebo si prejsť posledných 24 hodín minútu po minúte. Viete tak zistiť, kde všade bolo vaše auto, alebo čo robí pes, keď práve nie ste doma. Dáta sú uložené na vlastných serveroch firmy Lamax.

ZDROJ | Lamax

Pozrite siInvoxia Bike Tracker – GPS sledovanie bicykla ešte nebolo jednoduchšie

V neposlednom rade funguje Lamax Locator ako nástroj na sledovanie aktivity, keďže dokáže vypočítať prejdené kilometre. Aplikácia v rámci jedného účtu podporuje až 20 vysielačov súčasne.

Pre správne fungovanie GPS lokátora v ňom musíte mať SIM kartu. Prevádzka SIM karty v hodinkách vyjde na približne 50 MB a počet voľných minút podľa vlastného uváženia. Pokiaľ vás tento šikovný gadget zaujal, cena je 109,9 €.

ZdrojLamax

Komentáre k článku