Lacné zakrivené smartfóny LG prichádzajú na Slovensko, kúpite ich pod 200 €

LG začína predávať svoje najdostupnejšie smartfóny. Nové modely LG Magna, Spirit, Leon a Joy sme si vyskúšali naživo a poznáme aj ich ceny.

LG Spirit a LG Magna
Vľavo LG Spirit 4G LTE, vpravo LG MagnaLG Spirit a LG Magna

Novinky LG Joy, Leon, Spirit a Magna sme videli už v Barcelone. Teraz prichádzajú aj na Slovensko. Dvojičky s názvom Magna a Spirit majú dokonca zakrivený displej. Displej modelu Spirit, ktorý sa na Slovensku u operátorov objaví najmä v 4G verzii a s názvom LG Spirit 4G LTE má 4,7“ uhlopriečku a rozlíšenie 720 x 1 280 px (312 PPI). Polomer zakrivenia je síce malý, len 3 000 mm, ale je ho pri položení na stôl vidieť.

LG Spirit

Výhodou je, že tieto smartfóny sa lepšie držia v rukách. Oproti klasickej Spirit verzii ponúkne 4G LTE verzia lepší 8 Mpx fotoaprát a 4-jadrový procesor Snapdragon 410. Novinku LG Spirit 4G LTE nájdete v ponuke všetkých troch operátorov, pričom odporúčaná maloobchodná cena je 179 €. V predajniach NAY nájdete za rovnakú cenu 179 € aj klasickú 3G verziu LG Spirit.

LG Spirit

LG Spirit

Model LG Magna má taktiež zakrivený, ale väčší  5“ displej s rozlíšením taktiež 720 x 1 280 px (294 PPI). Smartfón však neponúkne podporu 4G LTE, preto ho pravdepodobne u operátorov nenájdete. Rovnako ako modely Spirit a Leon ponúkne štvorjadrový procesor, 1 GB RAM a OS Android 5.0. Cena je 199 €.

LG Magna

LG Magna

LG Magna

Ak chcete ešte lacnejší a slušne vybavený smartfón s podporou 4G či bez, môže vás zaujať LG Leon. Ten nájdete aj u operátora Orange medzi dotovanými smartfónmi, pričom odporúčaná cena je 125 €. LG Leon resp. Leon 4G LTE však už neponúkne zakrivený displej, no môžete sa tešiť na veľkosť uhlopriečky 4,5“ avšak so slabším rozlíšením 480 x 854 px. Zaujímavosťou je, že podobne LG Leon vo verzii 4G LTE bude dostupný aj v zlatej farbe, rovnako ako model LG Spirit 4G LTE.

LG Leon

LG Magna

Absolútnym základom v ponuke LG bude model LG Joy. Štvorpalcový Android beží na 2-jadrovom procesore Snapdgragon 200 a ponúkne len 512 MB pamäť RAM, 4 GB internú pamäť či 5 Mpx fotoaparát. A cena? 79 €.

LG Joy

LG Joy

I keď majú smartfóny odnímateľnné zadné kryty, bude k dispozícii aj zaujímavé flipové puzdro s vlastnou zadnou časťou. Výhodou je možnosť ovládania vybraných funkcií cez „okienko“ v púzdre. Za cenu 19,90 € je to však zaujímavé príslušenstvo.

LG Spirit a LG Magna

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku