Cat má konkurenta – je ním Kyocera DuraForce PRO

Odolný smartfón a akčná kamera. Dve odlišné zariadenia, ktoré chce spojiť v jedno firma Kyocera. Nový smartfón Kyocera DuraForce Pro však trochu pripomína konkurenčný odolný smartfón Cat.

https://www.youtube.com/watch?v=zKjlR-nPw1A

Pozrite siKyocera Torque – drsňák z Japonska ide do Európy

Smartfón sľubuje Super Wide View FHD akčnú kameru umiestnenú vo vnútri smartfónu.

Kyocera DuraForce PRO je vodotesný a odolný voči pádu. Navyše sľubuje aj čítačku odtlačku prsta. Nechýba ovládanie mokrými prstami.

Pozrite siCat S60 – odolná tehla s termokamerou

Odolnosť by mal zabezpečiť vojenský certifikát. Okrem kvalitnej akčnej kamery ponúkne 13 Mpx fotoaparát a 5 Mpx webkameru.

kyoceraduraforceprowatersmall.png
ZDROJ | phonedog

IP68 certifikát zabezpečí vodotesnosť do 30 minút do hĺbky 2 metrov. Spomenutý vojenský certifikát má známku 810G na ochranu proti prachu, otrasu, vibráciám, teplotným extrémom, dažďu, nízkemu tlaku, solárnej radiácii, slanej hmle, vlhkosti, ponoreniu, teplotnej zmene a proti mrznúcemu dažďu.

Rovnako ako Cat S60 má Kyocera DuraForce PRO programovateľné tlačidlo Push-To-Talk (PTT), ktoré si viete nastaviť podľa seba.

duraforcepro
ZDROJ | blogofmobile

Cat S60 prišiel s termokamerou a nová Kyocera prichádza s niečím rovnako zaujímavým – akčná kamera bude príjemným doplnkom pre natáčanie videí z adrenalínových zážitkov.

Akčná kamera bude ponúkať niekoľko módov natáčania – podvodný mód, športový mód, slow motion spomalený mód a časozberný time-lapse. Smartfón bude mať 5″ Full HD displej, osemjadrový procesor, 2 GB RAM a 32 GB interné úložisko.

Pozrite siOdolný CAT S60 s termovíziou prichádza na Slovensko

Kapacita betérie je celkom slušných 3 240 mAh s podporou bezdrôtového nabíjania, či rýchlo-nabíjania pomocou funkcie Qualcomm® Quick Charge 2.0. Operačný systém má byť podľa popisu na stránke Android 5.1.

Smartfón bude mať navyše zosilnené reproduktory pre hlučné prostredia. Odolný smartfón bude dostupný už túto jeseň.

Pozrite siKyocera Echo: unikátny dvojdisplejový android

Cena zatiaľ nie je známa, no mala by sa zmestiť pod 500 dolárov. Uvidíme, ako bude úspešný nový Kyocera smartfón, no akčná kamera z neho urobí rozhodne lákavé zariadenie.

Zdrojkyocera mobile

Komentáre k článku