Absurdné požiadavky môžu spôsobiť oneskorenie Apple Campus 2

ZDROJ | Silicon Valley Business Journal

Apple Campus 2 má byť budúce sídlo pre jednu z najhodnotnejších spoločností sveta. Termín ukončenia výstavby sa blíži, no kvôli nezmyselným požiadavkam sa môže rapídne predĺžiť.

https://youtu.be/onzMGCLmk4I

Pravidelne vás informujeme o pokračovaní progresu stavby, ktorá sa pre najbližšie roky stane sídlom spoločnosti Apple. Apple Campus 2 mal byť jedným z posledným projektov Steva Jobsa. Vyzerá to ale tak, že niektoré jeho maniere budú problémom.

Pozrite siZNAČKY | Apple – história a súčasnosť IT legendy

Návrh na stavbu bol bývalým CEO podaný ešte v roku 2011. Vtedy Jobs predpokladal, že obrie ufo bude dokončené do roku 2015. Kvôli niektorým návrhom sa ale tento dátum už niekoľkokrát posunul, ako môžeme vidieť dodnes. Môžu za to niektoré rozhodnutia, ktoré sú prinajmenšom diskutabilné. Patrí sem napríklad 30 stranová zložka, v ktorej je špecifikované, o aký druh dreva sa musí pri výstavbe použiť.

ZDROJ | Macrumors.com

Štandardné stavby dovoľujú podľa amerických zákonov odchýlku 0,3 centimetra. Apple Campus 2 chce však toto číslo ešte znížiť. Zmeny sa majú konať i na miestach, ktoré nikto nikdy neuvidí. Znie to povedome? Mnoho stavebných spoločností sa podieľalo na výstavbe kolosu, medzi nimi i vedúce firmy, ako Skanska či DPR Construction. Po určitej doby ale projekt nechali konkurencii z neznámych dôvodov.

Pravdepodobne najviac diskutovanou vlastnosťou budovy má byť zakrivené sklo. Manažéri trvali na tom, aby ventiláciu či iné rúry nebolo možné vidieť zvonka. Ďalšou požiadavkou bolo, aby žiadne dvere nemali prah. Odôvodnením Apple bolo, že ak by inžinieri mali pri vstupe do budovy dávať pozor, aby sa  nepotkli, riskovali by tým vyrušenie z práce.

Apple Campus 2 – júl 2016ZDROJ | YouTube – Matthew Roberts

Čerešničkou na torte je potom všade dostupné znázornenie dizajnového jazyka iPhonu, a to napríklad na tlačidle výťahu. Jeden z bývalých manažérov dokonca tvrdí, že samotné toalety v sebe nesú znaky úspešného smartfónu spoločnosti.

ZDROJ | Mashable

ZdrojReuters

Komentáre k článku