Kumpan 1954 Ri Sport – elektrický skúter s originálnym menom

ZDROJ | Kumpan

Včera Gita, dnes Kumpan. Názvy zahraničných produktov znejú na Slovensku skutočne úsmevne, čo asi nebol zámer výrobcov. Kumpan 1954 Ri Sport je zaujímavý elektrický skúter z Nemecka.

Po stránke dizajnu ide o originálny skúter, ktorý sa inšpiroval talianskymi Vespami. Čo sa týka špecifikácií, motorka má maximálnu rýchlosť 100 kilometrov za hodinu a maximálny dojazd je slušných 120 kilometrov. Výhodou sú športové kolesá a funkcia ABS, ktorá dodáva skútru na bezpečnosti. O pohon sa stará 7 kW motor a hmotnosť skútra je vrátane batérií približne 110 kilogramov.

ZDROJ | Kumpan

Pozrite siBrekr Model B – futuristický moped poháňaný elektrinou

Podobne ako konkurencia, aj Kumpan 1954 Ri Sport ponúka batérie, ktoré sa dajú vymeniť. Skúter štandardne disponuje dvomi Power Pack 2.0 batériami od LG, ktoré umožnia dojazd 80 kilometrov. Ak chcete ešte dlhší dojazd, bude nutné dokúpiť tretí Power Pack, čím sa zvýši dojazd na spomínaných 120 kilometrov. Výrobca uvádza, že pri rýchlosti 45 kilometrov za hodinu, je dojazd na Power Pack približne 186 kilometrov.

Všetky potrebné informácie o stave batérií a dojazde poskytne prehľadný dotykový displej, cez ktorý ovládate všetko vrátane otvorenia poklopu na vybratie batérií. Aby toho nebolo málo, budúci majitelia motorky si môžu vybrať zo širokej ponuky farebných spracovaní.

ZDROJ | Kumpan

Pozrite siBlacksmith B3 – štýlový elektrický skúter, ktorý chce konkurovať Vespe

Jedine, čo na tomto štýlovom skútri môže odradiť, je cena. Kumpan 1954 Ri Sport sa bude predávať za  6 999 €, čo sa rozhodne nedá považovať za dostupnú ponuku.  Na druhej strane konkurenčná Vespa Elettrica sa predáva za viac a ponúka nižšiu maximálnu rýchlosť.

Za posledné obdobie bolo predstavených viacero elektrických motoriek. Spomenieme napríklad mopedy Brekr Model B či Rottwellmeyer Otto alebo motorky Zeus V8 a Blacksmith B3. Uvidíme, ako sa bude dariť predaju Kumpan 1954 Ri Sport a či sa dostane aj na náš trh.

ZdrojKumpan

Komentáre k článku