Kryptomenovej burze Bithumb ukradli hackeri 32 miliónov dolárov

ZDROJ | Digital Coin News | Cryptocurrency and Blockchain News

Kryptomeny v posledných dňoch opäť padajú a tento trend nezlepšila ani krádež 32 miliónov dolárov v kryptomenách z juhokórejskej burzy Bithumb.

O ukradnutej čiastke informovala samotná burza, ktorá zároveň oznámila, že pozastavila všetko obchodovanie. Bithumb patrí k najväčším kryptomenovým burzám na svete a obchoduje s viac ako 37 druhmi kryptomien.

Investície klientov vraj boli bezpečne uložené v offline peňaženkách, takže by sa k nim potenciálni hackeri dostať nemali. Niektorí klienti však mali kryptomeny uložené priamo na burze a práve tí o investície mohli prísť.

ZDROJ | Bithumb

Pozrite siHackeri napadli burzu Coincheck a ukradli kryptomeny za 500 miliónov dolárov

Burza tiež dodala, že plne kompenzuje všetkých svojich zákazníkov, ktorí o peniaze prišli. Ďalší hackerský útok iba zvýši kritiku kryptomien a taktiež sprísni reguláciu v jednotlivých krajinách, ktorá je už aj tak veľmi prísna.

Spolu s krádežou sa znížila aj hodnota Bitcoinu, ktorá momentálne je na 5 700 eurách za 1 Bitcoin. Celkom smutná hodnota, keď zvážime, že v období Vianoc dosahovala 15 000 eur za 1 BTC.

ZDROJ | Coinmarketcap

Pozrite siBitGrail – ďalšia kryptomenová burza bola okradnutá

Čo sa týka hackerských útokov, v priebehu júna už ide o druhý. 11. júna iná juhokórejská burza Coinrail oznámila, že bola hacknutá.

Naposledy boli takéto veľké hackerské útoky zaznamenané začiatkom roku, kedy sme informovali o hacku na japonskú burzu Coinchceck. Vo februári zase došlo k útoku na taliansku burzu BitGrail.

Uvidíme, ako sa bude situácia na kryptomenovom trhu ďalej vyvíjať. Mnohí prognostici píšu, že v priebehu leta by mali kryptomeny opäť posilniť, no v prípade podobných útokov je to otázne. Znížiť hodnotu Bitcoinov môžu aj regulácie zo strany štátov, ktoré sú čoraz častejšie a prísnejšie. Neplatí to len pre Južnú Kóreu, Čínu, Irán či Rusko, ale aj pre krajiny Európskej únie.

ZdrojReuters

Komentáre k článku