Kryptomenové trhy zažili za posledných 24 hodín prudký pád

Kým minulý rok sa kryptomenoví investori tešili z prudkých rastov hodnoty kryptomien, tento rok im zatiaľ ostávajú iba oči pre plač. Za posledný deň kryptomenové trhy iba padajú.

O tom, že kryptomeny nebudú rásť donekonečna sme sa mohli presvedčiť po celý tento rok. Po konci roku 2017 je rok 2018 pre investorov studenou sprchou.

ZDROJ | coinmarketcap

Pozrite siInitiative Q – revolúcia vo finančníctve alebo iba ďalšia kryptomena?

Posledné mesiace sa celková hodnota trhu s kryptomenami držala na úrovni pod 200 miliárd eur. Niekedy došlo k jemnému vzrastu, inokedy k pádu. Vždy sa to však stabilizovalo na priemere 190 miliárd eur. To zmenil včerajšok, kedy kryptomeny začali prudko padať a v priebehu jedného večera klesli až na trhovú hodnotu 160 miliárd dolárov.

Pre konkrétne príklady, Bitcoin klesol pod 5 000 eur a s ním aj ostatné kryptomeny. Zaujímavosťou je, že Ripple sa počas poklesu držal a jemne vyrástol na 41 centov, čo ho dostalo na druhé miesto v rebríčku kryptomien. Ide o tohtoročné minimum, ktoré by momentálne malo byť stabilizované.

Znamená to, že pred Vianocami môžeme očakávať rast. Minuloročný zázrak, kedy Bitcoin dosiahol 15 000 eur sa pravdepodobne nezopakuje, no môžeme očakávať, že momentálne nízke ceny Bitcoinov a iných kryptomien využijú investori na lacný nákup.

ZDROJ | Mashable

Pozrite siČo je to HODL? Čarovné slovíčko vo svete kryptomien

Kryptomeny naďalej patria k extrémne volatilným segmentom na trhu, no práve podobné pády a rasty niekomu vyhovujú, keďže sa na nich dá rýchlo zarobiť, ale aj prerobiť. Bitcoin včera zažil 12 % pokles, čo je vo svete bežných akcií skôr raritou ako pravidlom.

Nevyspytateľné kryptomenové trhy opäť ukázali svoju silu. Zaujímavosťou je, že včera nedošlo k žiadnej prísnej regulácii či k hacknutiu burzy, aby bol dôvod na takýto pokles a paniku. Uvidíme, ako bude vyzerať koniec roku.

ZdrojCoindesk

Komentáre k článku