Kovové Meizu metal je nakoniec skutočnosťou aj so snímačom odtlačkov

ZDROJ | Meizu

Spoločnosť Meizu nakoniec skutočne predstavila kovový smartfón, tak ako tomu nasvedčovalo niekoľko únikov. Novinka nesie označenie Meizu Blue Charm metal a nie je určená len pre fanúšikov tohto druhu hudby. Poteší totiž, ako aj samotný názov novinky prezrádza hlavne kovovým telom, no okrem neho prinesie niekoľko ďalších noviniek.

Meizu Blue Charm metal 07
ZDROJ | Meizu

Nové Meizu síce primárne mieri na domáci čínsky trh, ale veríme, že sa neskôr objaví aj v Európe a priamo na Slovensku. Jedná sa o pomerne veľké zariadenie o čom okrem hmotnosti 162 g svedčí aj 5,5″ LTPS displej s rozlíšením 1080p (Full HD). V kovovom tele sa ukrýva osemjadro MediaTek Helio X10, ktoré bude mať k dispozícii 2 GB operačnej pamäte. Grafickou kartou bude PowerVR G6200. Integrovaná pamäť bude mať podľa verzie kapacitu 16 GB, prípadne 32 GB a bude rozšíriteľná pomocou microSD kariet. Meizu Blue Charm metal však používa dvojicu slotov, takže budete z neho mať buď Dual SIM smartfón, alebo jeden zo slotov využijete na umiestnenie microSD karty. Oba sloty pritom podporujú siete 4G, pričom presné frekvencie, ktoré je schopný telefón využívať zatiaľ známe nie sú.

Meizu Blue Charm metal 06
ZDROJ | Meizu

Pozrite siHelio od MediaTeku je určené pre tie najlepšie smartfóny

Integrovaná batéria má kapacitu 3 140 mAh, takže je prísľubom pomerne dobrej výdrže na jedno nabitie. Potešením je aj integrácia snímaču odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza pod displejom v tlačidle domov. Ako sme už pri modeloch Meizu zvyknutí, operačným systémom je Android, v tomto prípade verzia Lollipop, ktorá je navyše obohatená grafickou nadstavbou Flyme OS 5.1. Tá kompletne mení nielen prostredie operačného systému, ale aj jeho ovládanie.

Z multimediálnej výbavy disponuje Meizu Blue Charm metal predným fotoaparátom s rozlíšením 5 Mpx a clonovú f/2,0. Hlavný fotoaparát pritom ponúkne rozlíšenie 13 Mpx, clonu f/2,2, Dual tone LED blesk a možnosť natáčania Full HD videa. Meizu metal sa chváli aj rýchlym automatickým zaostrovaním, vďaka ktorému vie fotografiu vytvoriť už za 0,2 sekundy.

Meizu Blue Charm metal 12
ZDROJ | Meizu

Meizu Blue Charm metal sa bude predávať v niekoľkých farebných verziách. K dispozícii bude biela, šedá, modrá, ružová a samozrejme aj zlatá. Cena za 16 GB model je na domácom čínskom trhu určená na 1 099 Čínskych yuanov, čo je v prepočte 153 €. Cena 32 GB modelu bude 1 299 Čínskych yuanov, čo v prepočte činí 180€.

ZdrojMeizu

Komentáre k článku