Kov, unikátny fotoaparát a srdce od MediaTeku, to je nové Meizu Pro 6

ZDROJ | Meizu

Čínsky výrobca Meizu dnes predstavil svoj najnovší prírastok do rodiny high-end smartfónov. Meizu Pro 6 je jasným nástupcom staršieho modelu Pro 5 a oproti nemu ponúkne hneď niekoľko vylepšení.

Meizu Pro 6 07
ZDROJ | Meizu

Pozrite siNové Meizu Pro 5 prichádza s USB-C

Svojim kovovým telom, ako aj dizajnom novinka jasne zapadá medzi ostatné modely výrobcu. Tešiť sa teda budeme môcť na veľmi dobré spracovanie, o ktoré sa postará kovová unibody konštrukcia.

Pozornému oku pri pohľade zozadu určite neunikne zaujímavo riešený hlavný fotoaparát. Ten totiž presne tak, ako tvrdili dohady ponúkne rovno desiatku diód, ktoré sú umiestnené v tvare prstenca. Nové Meizu Pro 6 by tak malo ponúknuť kvalitné snímky aj za slabšieho svetla.

Meizu Pro 6 06
ZDROJ | Meizu

Samotný snímač pritom ponúkne rozlíšenie 21 Mpx a Meizu si ho požičalo od Sony (Sony IMX230). Samozrejmosťou je použitie laserového zaostrovania. Vďaka nemu by mal byť smartfón schopný zaostriť scénu za 0,07 sekundy. Predný fotoaparát ponúkne rozlíšenie 5 Mpx.

Meizu Pro 6 03
ZDROJ | Meizu

Najnovšia verzia operačného systému Android 6.0 Marshmallow sa skrýva pod grafickou nadstavbou Flyme 5.5. Prostredie sa bude zobrazovať na 5,2″ displeji s Full HD rozlíšením.

Podobne ako nové iPhony, aj Meizu Pro 6 ponúkne technológiu 3D Touch, ktorú Meizu nazýva 3D Press. Silnejším stlačením displeja tak môžete vyvolať sekundárnu akciu. Meizu plánuje novú technológiu uvoľniť vo forme SDK, takže ju budú vedieť jednoduchšie implementovať aj vývojári.

Meizu Pro 6 10
ZDROJ | Meizu

O pohon novinky sa bude starať očakávaný čipset MediaTek Helio 25. Jedná sa o upravenú verziu 10-jadrového čipsetu Helio X20. Okrem toho Meizu Pro 6 ponúkne 4 GB operačnej pamäte a podľa verzie 32 GB, prípadne 64 GB integrovaného úložiska. Nechýba ani možnosť pamäť rozšíriť pomocou microSD kariet.

Meizu Pro 6 12
ZDROJ | Meizu

Multimediálnu stránku nového smartfónu má okrem fotoaparátu na starosti aj mSound a Hi-Fi Lite audio moduly. Meizu Pro 6 by tak malo kvalitou reprodukcie hudby potešiť aj náročnejších používateľov.

Integrovaná batéria ponúkne pomerne malú kapacitu 2 560 mAh. Vďaka technológii mCharge 3.0 sa však vraj dokáže nabiť za jednu hodinu. Samozrejmosťou je použitie USB-C konektora, ktorý obsahoval už aj predchodca novinky.

Nové Meizu Pro 6 sa má do predaja dostať už v priebehu tohto mesiaca, pričom na domácom čínskom trhu je cena 32 GB verzie v prepočte 344 €. Verzia so 64 GB integrovanej pamäte sa bude v prepočte predávať za 385 €.

ZdrojMeizu

Komentáre k článku