Koski – hra ktorá spája fyzický svet s AR

Koski

Koski je hra, v ktorej deti môžu byť architektmi a zároveň rozprávačmi jedinečných príbehov – pomocou rozšírenej reality.

Koski je produktom, ktorý vznikol ako záverečná práca Václava Mlynářa na RCA – Royal College of Art v Londýne. Václav Mlynář je jedným zo zakladateľov kreatívneho štúdia deForm, ktoré založil v Londýne so spolužiakom Jakubom Pollágom.

Koski
ZDROJ | Koski

Jedná sa o hru, v ktorej deti zábavným, tvorivým spôsobom spájajú fyzický svet s rozšírenou realitou. Koski sa skladá z dvoch základných častí – z drevených kociek s magnetickými nálepkami a iPad aplikácie.

Pozrite siGoogle Blocks – ďalšia z programovacích platforiem pre deti

https://vimeo.com/171555445

Stromy, vodopády aj postavičky

Magnetické nálepky, ktoré sú umiestnené prevažne na drevených kockách sú rozlišované rozpoznávacou technológiou pomocou prednej kamery iPad. Počas manipulácie s kockami sa na displeji zobrazuje rozšírená realita v podobe rôznych virtuálnych stromov, vodopádov a ďalších. Súčasťou rozšírenej reality sú aj zábavné postavičky, ktoré môžu behať, skákať a šplhať sa.

Koski
ZDROJ | Koski

Hra ponúka širokú škálu možností. Deti môžu byť architektmi a zároveň rozprávačmi jedinečných príbehov.

V budúcnosti by mala byť Koski dostupnou hrou. Momentálne je možné sa informovať o bližších informáciách prostredníctvom e-mailu.

ZdrojKoski

Komentáre k článku