Koov: zábavná forma programovania pre najmenších

ZDROJ | Engadget

Mnohé väčšie spoločnosti sa už dlhšiu dobu snažia deti naučiť programovať zábavnou formou. Ďalším prírastkom do tejto rodiny je projekt Koov od Sony pod záštitom novej divízie Sony Global Education.

Sony popisuje svoj nápad ako budovanie robota tvoreného z jednotlivých blokov s následnou možnosťou ovládania. Niečo podobné tu už máme od firmy LEGO.

Mnohé americké či britské školy sú už vybavené viacerými súpravami WeDo 2.0. Treba ešte dodať, že už pred ôsmimi rokmi bola predstavená prvá verzia. Avšak aplikácia WeDo 2.0 je dostupná zatiaľ iba pre americký a britský trh.

Ako Sony uvádza, projekt Koov disponuje 7 druhmi priesvitných blokov, z ktorých je možné vybudovať vlastného robota. Navyše firma poskytuje možnosť jednoduchého vizuálneho programovania vďaka svojej aplikácií.

Ďalšie podrobnejšie informácie zatiaľ nie sú uvedené. Video zobrazuje určitú podobnosť so spomínanou súpravou WeDo 2.0 od firmy LEGO, čim vieme z časti predpokladať ďalšie funkcie.

https://www.youtube.com/watch?v=sNeN-yZHT5E

Vývojom súpravy firma Sony poverila japonskú spoločnosť známu pod menom Artec Co.. Softvérovú časť a čo najlepší marketing zabezpečí Sony.

Podľa dostupných informácií by mal byť projekt dostupný v priebehu tohto leta ako prvý produkt divízie Sony Global Education. S cieľom kvalitného finálneho produktu nová divízia spolupracuje s partnermi nielen v USA ale aj v Číne a Japonsku.

Hlavným partnerom je Global STEM (Veda, Technológia, Inžinierstvo a Matematika) z New Yorku .

https://www.youtube.com/watch?v=IaWoqNK7Ocs

V najbližšej dobe sa môžeme tešiť na bližšie informácie, ako napríklad zverejnenie ceny a samozrejme presného dátum.

 

ZdrojEngadget

Komentáre k článku