Konzola Nintendo Classic Mini sa môže pochváliť úctyhodným výkonom

Trhu herných konzol dominuje americký Microsoft spolu s japonskou spoločnosťou Sony, no netreba zabúdať ani na Nintendo. To si opäť získalo veľkú pozornosť spustením predaja Nintendo Classic Mini.

Staronová konzola obsahuje 30 vstavaných hier, medzi ktorými nájdete tituly ako Mario Bros. 3, Pac-Man, Mega Man 2, Zelda 2: The Adventure of Link či populárnu Castlevaniu.

Hardvér konzoly nie je veľmi výnimočný, čomu nasvedčuje aj fotografia základnej dosky uverejnená na Twitteri Petra Browna z Gamespotu. Tá je osadená čipom Allwinner R16 (4x Cortex A7, Mali-400 MP GPU).

nintendo-classic-mini-11
ZDROJ | Petr Brown

Grafický procesor Mali-400 MP sa používa aktuálne aj v smartfónoch, tabletoch a podobných zariadeniach, ktoré nájdete v obchodoch.

Výrobca zvolil 256MB DDR3 pamäť RAM od spoločnosti SK Hynix spolu s 512MB SLC vnútorným úložiskom, ktorým zabezpečuje dostatočný prísun energie čip AXP223.

Pozrite siNintendo Classic Mini pre ozajstných pamätníkov

https://youtu.be/CQ-TfFDBlM8

Ako tvrdí aj Peter Brown, ak nechcete odspájkovať flash pamäť zo základnej dosky, do konzoly už žiadne iné hry nepridáte. Podľa dostupných informácií konzola požíva emulátor, ktorý by umožnil rozšírenie databázy herných titulov.

Spoločnosť však oficiálne potvrdila, že NES Mini nie je navrhnutá na ďalšie rozširovanie stiahnuteľným digitálnym obsahom.

Použitý hardvér sa môže pýšiť až zbytočne vysokým výkonom. Nintendo Classic Mini by tak mala hravo výkonnostne prevýšiť desaťročné Wii a aj osem mesiacov staré Nintendo 3DS.

Pozrite siNintendo Switch – najzaujímavejšia herná konzola sveta

Nintendo Classic Mini

Nintendo však pravdepodobne zvolilo daný hardvér v dôsledku nižších výrobných nákladov, keďže dané čipy sa aktívne vyrábajú aj pre iné zariadenia.

Ak rozmýšľate nad kúpou, pripravte si sumu blížiacu sa k 65 eurám. Niektoré e-shopy ponúkajú predobjednávky, no iné ju už majú na sklade.

ZdrojTechRadar

Komentáre k článku