Koniec špiónom s Google Glass vďaka Cyborg Unplug

Cyborg Unplug – malé zariadenie, ktoré nie je o nič väčšie, ako napríklad nabíjačka na telefón, či notebook. Zapojíte ho do zástrčky a upozorní vás ak sa v oblasti vášho WiFi pripojenia pohybuje niekto so zariadením ako Google Glass, alebo napr. Google Dropcam, alebo niektorými bezdrôtovými mikrofónmi. Ak Cyborg Unplug zistí v okolí pripojenia jedno z týchto zariadení, môže vám o tejto prítomnosti dať vedieť prostredníctvom LED svetla, prehratia zvuku a prostredníctvom aplikácie môžete odpojiť tohto potenciálneho špióna zo siete.

Cyborg

„V podstate je to obranný štít pre váš domov, alebo pracovisko.“ povedal Julian Oliver, autor tejto myšlienky a nakoniec výsledného produktu Cyborg Unplug, berlínsky umelec a programátor.

Cyborg

S touto ideou sa vraj pohrával odvtedy, čo sa mu sťažoval jeden jeho priateľ. Tvrdil, že v galérii sa objavil užívateľ, ktorý mal na sebe Google Glass a bez dovolenia zachytil pomocou nich obsah výstavy, ktorú navštívil.

Julian Oliver hovorí, že tento produkt bude predávaný v dvoch variantoch – v prvej, ktorá bude dostupná v prepočte približne za 39 eur s názvom „Little Sniper“, ktorá vám poskytne LED alarm a v druhej „The Axe“, ktorá sa bude v prepočte predávať asi za necelých 66 eur. V tomto variante sa dočkáte v balení aj aplikácie pre Android, možnosťou zvukového signálu z viacerých reproduktorov v okolí a i.

Foto: Cyborg Unplug, Julian Oliver

Komentáre k článku