Konečne vieme, ako vyzerá interiér Tesla Model 3

ZDROJ | Tesla

Elon Musk, CEO spoločnosti Tesla, včera v noci nášho času v USA počas odovzdávania prvých 30 vozidiel Tesla Model 3 prvým zákazníkom, odhalil konečne aj interiér očakávaného elektromobilu. Už z prvej fotografie spred pár mesiacov bolo jasné, že bude sparťanský. Ale až takto?

Pozrite siTesla Model 3 – Čo prinesie najúspešnejší model značky?

Elon Musk okrem iného potvrdil, že v predaji budú dve verzie Tesla Model 3. Prvý, lacnejší (35 000 USD) bude mať dojazd okolo 350 km, zrýchlenie z 0 na 95,6 km/h (60 mph) za 5,6 sekundy a maximálku na úrovni 209 km/h.

ZDROJ | Tesla

Drahší model (44 000 USD) bude mať dojazd takmer 500 km, zrýchlenie za 5,1 sekundy a maximálnu rýchlosť 225 km/h. Označovať by sa mal ako Tesla Model 3s. V rýchlonabíjačke Supercharger sa batéria nabije za 30 minút na 210 km jazdy.

Pozrite siTesla Model 3 s dojazdom 350 km za 35 000 dolárov

Aby som nezabudol, do konca budúceho roka má byť vo svete až 15 000 nabíjacích staníc Supercharger. V súčasnosti je ich okolo 6 100, z toho dve sú už aj na Slovensku.

ZDROJ | Tesla

Ale späť k interiéru, ktorý bol doteraz zahalený rúškom tajomstva. Ten je extrémne sparťanský a nemá dokonca ani výduchy klimatizácie ako ich poznáme z iných automobilov. Sú totiž ukryté v priestore medzi spodnou a vrchnou časťou palubnej dosky, presne tam, kde vidíte na obrázku pozdĺžnu „dieru“.

Na ovládanie infotainmentu i celého vozidla slúži obrí 15″ LCD dotykový displej v klasickom rozložení – na šírku, nie na výšku, ako ho poznáme z Model S alebo Model X. Zaujímavosťou interiéru je aj obrie zadné sklo, ktoré končí až nad hlavami pasažierov vzadu. Je však iba za príplatok.

ZDROJ | Tesla

Čerešničkou je absencia akéhokoľvek fyzického kľúča. Tesla Model 3 sa vie odomknúť obyčajným priblížením so smartfónom vo vrecku. Čo sa však stane, keď sa smartfón vybije? Nič, odomknúť sa dá aj pomocou NFC kartičky, ktorú k autu dostanú všetci majitelia.

Pozrite siTesla Model 3 sa dostane k prvým zákazníkom ešte tento mesiac

ZDROJ | Tesla

 

ZDROJ | Tesla

Kufor má mať kapacitu okolo 420 litrov. Vo výbave nemá chýbať ani Wi-Fi, LTE či Bluetooth moduly. Aj Tesla Model 3 je schopná autonómnej jazdy, za príplatok 5 000 dolárov. Za 3 000 dolárov navyše môžu mať majitelia v budúcnosti plnú autonómiu. Na tú si ale musia ešte počkať.

ZDROJ | Tesla

Zaujímavé porovnanie ponúkla Tesla na svojom Twittri. Pozrite si video z bočného nárazu Tesla Model 3 a Volvo S60.

 

https://www.youtube.com/watch?v=zG7uLvtzGJc

Komentáre k článku