Konečne! Samsung predstavil nerozbitný OLED displej

ZDROJ | Samsung

Zdá sa, že nočná mora každého majiteľa smartfónu bude onedlho minulosťou. Samsung totiž dnes oznámil, že jeho novovyvinutý nerozbitý displej dostal dôležitú certifikáciu od Underwriters Laboratory (UL).

Samsung Display vyvinula flexibilný OLED displej s nerozbitným substrátom na ktorom je nalepený sklenený panel. Uplatnenie si nájde v smartfónoch, ale aj ostatných prenosných zariadeniach. Okrem mechanickej odolnosti ponúkajú vysokú optickú priepustnosť a tvrdosť – vlastnosti veľmi podobné sklu.

Test UL ukázal, že nerozbitný displej od Samsungu odolal 26 pádom z výšky 1,2 metra bez poškodenia, no vydržal aj extrémne teploty. Tie sa počas testovania vyšplhali na + 71 a klesli na – 32 °C. Samsung uviedol vo svojej správe, že ho bezpečne testovali pádom až z výšky 1,8 metra, čo je viac ako požaduje vojenská norma. OLED displej fungoval aj naďalej v normálnom režime bez akéhokoľvek poškodenia prednej časti, okrajov či bokov.

UL je nezávislá certifikačná organizácia zaoberajúca sa testovaním a certifikáciou bezpečnosti produktov a služieb. Pracuje aj pre správu bezpečnosti a ochrany zdravia amerického Ministerstva práce (Occupational Safety and Health Administration), má za sebou už 120 rokov skúseností, takže verdikt tejto spoločnosti má svoju patričnú váhu.

Aj keď sa certifikácia od UL oznámila dnes, Samsung už v máji ukázal túto technológiu na displeji s uhlopriečkou 6,22 palca s rozlíšením 1440 x 2960 na sympóziu Display Week 2018. Tam bol orientovaný na zákazníkov v automobilom priemysle.

Pozrite siSamsung Galaxy Note8 – Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!

Samsung ohlásil svoj nerozbitný displej dva týždne pred predstavením svojej novej vlajkovej lode Samsung Galaxy Note 9. Zatiaľ môžeme len špekulovať, či sa tento odolný panel objaví už na tomto telefóne, vďaka certifikácii od UL je však displej už teraz pripravený na okamžité komerčné použitie. Okrem smartfónov a podobných mobilných zariadení si uplatnenie nájde tento odolný displej aj v automobilovom priemysle, armáde či prenosných herných konzolách. 

Ďalšie využite bude pravdepodobne aj v smartfónoch od Apple. Ako vieme, iPhone X využíva práve kvalitný OLED displej od Samsungu a i keď má tento rok dodávať displeje aj LG, Samsung ostáva stále hlavným dodávateľom svojich špičkových displejov.

Pre spotrebiteľov je to rozhodne potešujúca správa. Na druhej strane si treba uvedomiť, že za túto novú technológiu si bude treba určite priplatiť a spočiatku sa nerozbitné displeje budú vkladať len do prémiových zariadení. Minulý rok prekročil magickú hranicu 1 000 eur Apple, tento rok sa môžeme pripraviť na podobné ceny aj od jeho najväčšieho konkurenta.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku