Konečne budú mať Slováci pokoj! Je tu iRobot Roomba i7+

Sám doma už niekoľko rokov používam robotický vysávač a neviem si ho vynachváliť. Aj napriek tomu má však jednu malú nevýhodu, po nejakej dobe zahlási, že mu treba vysypať kôš. Tomu je ale s príchodom iRobot Roomba i7+ koniec.

Aj napriek tomu, že revolučný vysávač iRobot Roomba i7+ bol na domácom americkom trhu predstavený ešte v septembri minulého roka, na Slovensko sa oficiálne dostal iba včera. Konečne si tak aj Slováci budú môcť dopriať automatické vysávanie a dokonca sa vyhnú aj potrebe vysypávania odpadkovej nádoby. Roomba i7+ to totiž zvládne úplne sama. Až 30 dní tak nebude potrebné sledovať, či kôš nie je opäť plný.

RECENZIAiRobot Roomba i7+ – ešte múdrejší a netreba ho ani vysýpať!

https://youtu.be/5wp4VjG2_vM

Nový iRobot Roomba i7+ je totiž prvý vysávač, ktorý môže byť vybavený automatickou vyprázdňovacou stanicou Clean Base. Jednoducho, keď sa počas vysávania zaplní zberná nádoba vysávača, sám sa presunie do dokovacej stanice, ktorej súčasťou je v prípade modelu Roomba i7+ aj spomínaná zberná nádoba a automaticky vyprázdni svoju menšiu zbernú nádobu.

Keď je veľká zberná nádoba Clean Base plná, jednoducho v nej vymeníte vrecko a vysávanie môže pokračovať. Samozrejme o tom, že vrecko je plné dostanete notifikáciu na svojom smartfóne. Poteší aj riešenie, vďaka ktorému sa vrecko po vybratí zo stanice Clean Base automaticky uzavrie. Nestane sa tak, že by sa nečistoty pri výmene vrecka dostali von.

Pozrite siiRobot Roomba e5 – dostupnejší a so zásadnými novinkami

To však nie je všetko, v čom je nový vysávač iRobot Roomba i7+ výnimočný. Výrobca totiž prepracoval aj systém navigácie robota, takže ponúkne podstatne rýchlejší spôsob povysávania priestoru. Je to vďaka novému inteligentnému mapovaniu priestoru Imprint. Robot si tak zapamätá viac priestorov súčasne a dokonca je schopný rozlíšiť od seba rôzne miestnosti.

Používateľovi to dáva možnosti plánovať vysávanie jednotlivých miestností nezávisle na sebe. Jednoducho ho môžete nastaviť tak, že vždy v utorok vám robot povysáva kuchyňu a detskú a v stredu bude vysávať v obývačke. Viete ho dokonca v prípade potreby priamo poslať do určitej miestnosti a to rovno z prostredia aplikácie iRobot HOME.

Roomba i7+ prichádza aj s novou technológiou navigácie iAdapt 3.0. Nový robot tak podstatne jednoduchšie deteguje miesta, kde už bol a kde ešte treba povysávať. Súčasne sa pohybuje v priestore s väčšou efektivitou a rýchlejšie. Navyše sa robot bude vždy aktívne prispôsobovať meniacim sa podmienkam v domácnosti a vždy tak vyberie ten najefektívnejší spôsob čistenia.

Okrem vynovenej aplikácie, ktorá ponúka nové spôsoby plánovania vysávania, ako aj prepracované reporty o vysávaní umožňuje iRobot Roomba i7+ ovládanie prostredníctvom hlasových asistentov Alexa a Google Assistant. Ak vlastníte niektorého z týchto asistentov doma, môžete jednoduchým hlasovým pokynom poslať robota vysávať do rôznych miestností.

Pozrite siiRobot Roomba 966 – lacnejší, no stále výborný pomocník

Po úvodnom zmapovaní priestoru môžete v aplikácii iRobot HOME jednotlivé miestnosti premenovať, alebo dokonca vytvárať nové virtuálne steny. Vďaka tomu bude možné veľký priestor jednoduchšie rozdeliť na menšie.

Samozrejme okrem týchto noviniek iRobot v prípade svojej novinky prepracoval aj samotný systém vysávania. Roomba i7+ tak ponúka väčší výkon ako predchádzajúce modely a súčasne je počas vysávania tichšia. Nechýba ani automatický systém pre prispôsobenie zdvihu čistiacej hlavy, aby mali obe kefy neustály kontakt s podlahou.

Nové robotické vysávače iRobot Roomba i7 a iRobot Roomba i7+ sú na Slovensku v predaji od 14. februára 2019. Cena modelu Roomba i7 je stanovená na 899 € a cena modelu Roomba i7+, ktorého súčasťou je aj vyprázdňovacia stanica Clean Base je stanovená na 1 199 €.

Ak by ste sa neskôr rozhodli pre samostatné dokúpenie stanice Clean Base k modelu Roomba i7, jeho cena bude 399,99 €.

ZdrojiRobot

Komentáre k článku