Končí vysnívaná služba každého fanúšika kín?

Ak vám názov MoviePass nič nehovorí, nezúfajte. Nemali ste dôvod o ňom vedieť. Je z USA. No aktuálne má problémy s peniazmi. A obrovské. Hrozí tak, že nadobro skončí. Ide však o službu, ktorá by mohla navždy zmeniť svet kín. Za mesačný poplatok ponúkala možnosť navštívenia takmer akéhokoľvek filmu.

ZDROJ | MoviePass

MoviePass sledujem už pomerne dlho a čakal som, či sa služba rozšíri aj do ostatných krajín sveta ako služby Netflix, Spotify či ďalšie podobné začínajúce v malom. Službu MoviePass navyše vytvoril spoluzakladateľ Netflixu, Mitch Lowe.

Nerozšírila sa. Naopak, pravdepodobne končí. Spoločnosť Helios and Matheson, majiteľ služby MoviePass, už nemá financie na pokrývanie fungovania služby. Služba totiž stále nie je rentabilná a kumuluje neustálu stratu.

ZDROJ | MoviePass

O čom ale MoviePass vlastne (ešte stále) je? Stačí si službu predplatiť a môžete vo vybraných kinách, ktoré sú súčasťou služby, sledovať takmer akékoľvek filmy.

Od minulého roka bola služba spoplatnená sumou necelých 10 dolárov, pričom máte dostupný jeden lístok do kina denne. Za necelých 8 dolárov mesačne máte nárok na 3 lístky do kina mesačne.

ZDROJ | MoviePass

Aj vám to príde ako obrovská výhoda pre zákazníkov? Nie ste sami. Používatelia služby rástli v miliónoch, no kvôli tomu spoločnosti rástli aj náklady, ktoré nevedeli pokrývať príjmami.

Nakoniec si tak materská spoločnosť Helios and Matheson musela požičať ešte 6,2 milióna dolárov od hedgového fondu Hudson Bay Capital Management na pokrytie záväzkov voči dodávateľom.

ZDROJ | MoviePass

Ako služba nakoniec skončí je otázne. Od minulého štvrtka má problémy s funkčnosťou a tak sa používatelia nevedia dostať k svojim lístkom či vôbec si ich objednať.

Navyše mnohé multiplexy v USA vytvorili podobnú službu, no vo vlastnej réžii, aby prilákali do kín viac návštevníkov. To tiež môže mať nepríjemné dôsledky na MoviePass, ktoré funguje vo väčšine multiplexov v krajine.

ZdrojBusiness Insider

Komentáre k článku