Komunikátor zo Star Treku je realitou

ZDROJ | huffingtonpost

Smart hodinky a fitness náramky sú čoraz predávanejšie. Všetky tak nejako, ale máju rovnaký dizajn. Z času na čas sa, ale nájde spoločnosť, ktorá prinesie produkt ako nikto iný. Tým najnovším je zariadenie budúcnosti, ktoré paradoxne pochádza z našej minulosti. Serial Star Trek, z ktorého pôvodný nápad na gadget pochádza, však všetko vysvetľuje.

Či sa už chcete spojiť s inými priateľskými formami života, alebo len komunikovať ako jedna z postáv Star Treku, novinka od spoločnosti The Wand Company vám to umožní.

https://www.youtube.com/watch?v=7i2BTBFN5Q4

Názov Star Trek: TOS Bluetooth Communicator je jednoduchý a vystihuje hlavnú funkciu zariadenia. Popri tej komunikačnej tiež dokáže prehrať hudbu alebo nájsť miesto, kde robia najlepšiu pizzu v meste.

Pozrite siDas Keyboard 5Q – inteligencia už aj v klávesnici

Jedná sa len o repliku pôvodného komunikátora, ktorý mohli diváci vidieť v seriáli Star Trek v rokoch 1966 do 1969. Spoločnosť The Wand Company zoskenovala a do detailov pretvorila pôvodnú rekvizitu do formy moderného technologického gadgetu.

star-trek-01

Možnosť telefonovať cez Bluetooth nie je žiadnou novinkou. Prehrávanie hudby a hľadanie toho najlepšieho jedla v meste už, ale nepatrí k bežným funkciám, ktoré zariadenia podobného typu ponúkajú. Vďaka Google Now a Siri je toto pre TOS Bluetooth Communicator hračkou .

Pozrite siBluetooth – najslávnejšieho Vikinga máte vo vrecku

Pridávanie príspevkov napríklad na Twitter alebo reagovanie na správy vašim hlasom možné nie je, čo je určite škoda. Samozrejmosťou sú zvuky a útržky z konverzácii zo Star Treku.

star trek 2
ZDROJ | startrek.com

Zariadenie nevzniklo s cieľom predať milióny kusov alebo spraviť revolúciu medzi technologickými hračkami. Originálna séria seriálu Star Trek oslavuje 50 rokov a to bol pre televíziu CBS hlavný dôvod na to, aby požiadala spoločnosť The Wand Company na vytvorenie tejto fungujúcej repliky.

https://www.youtube.com/watch?v=H5EwXUmsLow

Cena zariadenia je 150 dolárov, čo sa môže zdať veľa, no pre tých najväčších fanúšikov seriálu je to najmenej, čo môžu dat za to, že môžu komunikovať ako kapitán Spock. Novinka je dostupná na stránke ThinkGeek.

ZdrojCNET

Komentáre k článku