Komunikátor z filmu Vesmírna odysea sa bude dať kúpiť. V limitovanej sérii

Zdá sa to neuveriteľné, ale film Vesmírna odysea (2001: A Space Odyssey) bol nafilmovaný pred pol storočím. A presne toľko času trvalo, kým si záujemcovia budú môcť kúpiť konzolu HAL, ako aj nemenej slávny reproduktor. Všetko pravdaže s poskytnutím licencie od Warner Bros.

Ide samozrejme o repliky, ktoré začala vyrábať firma Master Replicas Group (MRG) a teraz sa jej produkty objavili na Indiegogo. Fanúšikovia tohoto kultového filmu si teda budú môcť pripomenúť 50-te výročie filmu Stanleyho Kubricka aj kúpou takéhoto zariadenia v retro štýle.

https://youtu.be/OPbXgVBUkeA

MRG ponúka dva modely z Vesmírnej Odysey. Prvým je HAL 9000 Bluetooth Speaker Edition. Ide o samostatný reproduktor a základňu, kde sa nabíja. HAL 9000 Bluetooth Speaker je navrhnutý presne tak, ako vyzerali komunikátory, ktoré sa nachádzali na kozmickej lodi Discovery One.

ZDROJ | Master Replicas Group

Reproduktor sa dá spárovať s každým zariadením podporujúcim Bluetooth štandard, ktorý tu je vo verzii 4.0. Tento reproduktor bude mať na prednej strane z lešteného hliníka sklenenú šošovku v ktorej LED-dióda imituje červené svetlo aké bolo v pôvodnom zariadení. Prístroj má extrudovanú hliníkovú výstuž a zabudované magnety, ktoré ho umožnia prichytiť na stenu, či stôl. Súčasťou balenia je okrem stojanu aj napájací adaptér.

https://youtu.be/xfYuxQzD1ao

HAL 9000 je kompatibilný s online virtuálnymi asistentmi, ktoré podporujú protokoly Bluetooth A2DP alebo HFP. Patria tu napríklad Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri, Microsoft Cortana.

ZDROJ | Master Replicas Group

Druhé zariadenie je HAL 9000 Command Console, ktoré sa bude predávať len v limitovanej edícii. MRG vyrobí iba 2 001 kusov a kúpiť sa budú dať výlučne len cez kampaň v Indiegogo. Toto zariadenie je pomerne veľké. Obsahuje 10,1 palcový displej v HD rozlíšení a Bluetooth reproduktor, ktorý sa dá z konzoly vyberať. Displej zobrazuje (okrem iného) desať tlačidiel, ktoré slúžia na komunikovanie s HAL 9000.

https://youtu.be/Xj0T3xcSLeQ

Zariadenie sa dá pripojiť k internetu, aby mohlo dostávať aktualizácie. Bude mať zabudovaného hlasového asistenta Amazon Alexa a tak dokáže s používateľmi komunikovať a odpovedať na ich otázky, či reagovať na povely. Bude samozrejme aj kompatibilné s online virtuálnymi asistentmi, ktoré podporujú protokoly Bluetooth A2DP alebo HFP. HAL 9000 bude obsahovať stojan, napájací adaptér a okrem toho aj očíslovaný a podpísaný certifikát tejto obmedzenej série.

ZDROJ | Master Replicas Group

Ani jedno zo zariadení nebude ale lacné, HAL 9000 Command Console stojí momentálne v akcii 999 dolárov (bez DPH a dopravy) namiesto bežných 1199 $. HAL 9000 Bluetooth Speaker Edition je zlacnený o stovku, z 599 na 499 dolárov. Kampaň na reproduktor bude prebiehať na Indiegogo počas augusta, potom sa bude dať kúpiť priamo z webovej stránky MRG za 599 dolárov.

Pozrite siHooFoo – štýlová peňaženka na kryptomeny z Indiegogo

Ako sa zdá, čaro kultových filmov stále pretrváva a ich tvorcom generuje zisky aj po päťdesiatich rokoch. Väčšinu dostanú majitelia autorských práv, ale omrvinky ostanú aj pre takéto nezávislé firmy, ako je MRG. Filmoví nadšenci zas budú mať niečo, čo sa nedá len tak ľahko kúpiť v Tescu a aj takouto formou oslávia čaro umenia, ale aj rozmanitosť využitia modernej techniky. Ani sa to nezdá, ale sci-fi už vlastne prišlo do našich životov bez toho, aby sme si to poriadne všimli.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojIndiegogo,The Verge

Komentáre k článku