Koľko stojí batéria do Nissanu LEAF? Podľa servisov aj 30 000 €

V Portugalsku a Austrálii sa objavili prvé prípady kompletnej výmeny starých batérií v elektromobiloch Nissan LEAF. Vo všetkých prípadoch pritom išlo o jazdené vozidlá, ktorých batéria mala primálo kapacity na bežné jazdenie. Výsledkom výmeny sú však účty s hodnotou okolo 30 000 €.

Portál InsideEV.com prišiel s informáciami od svojich čitateľov, ktorí boli nútení si nechať vymeniť batériu vo svojom elektromobile Nissan LEAF. V prvom prípade šlo o vodiča z Portugalska, ktorý si Nissan LEAF 2017 kúpil ako vozidlo s výraznou zľavou. Zvláštne však je to, že po dvoch rokoch jeho elektromobil zvládal už iba okolo 60 km na jedno nabitie. Zvláštne, že už neexistovala žiadna záruka.

Pozrite siNissan zmení staré batérie na energetické zásobníky

V júni si mal objednať preto novú batériu s cenou 9 220 €, ktorú mu ale výrobca nevedel dodať skôr ako o 1,5 mesiaca a tak objednávku zrušil. Neskôr si vraj objednal batériu opäť, no zistil, že ho bude stáť takmer 25 000 €. Hoci portál InsideEV.com hovorí, že ide o cenu vrátane súčastí, dane a práce, neskôr aj tak hovorí o sume vyše 30 000 €. Môžeme preto predpokladať, že cena takmer 25 000 € je iba za batériu a daň či práca sú ešte navyše.

ZDROJ | InsideEVs

Druhý prípad sa týka staršieho Nissanu LEAF z roku 2014, ktorému malo byť naúčtované za 24 kWh batériu čosi vyše 25 000 € aj s prácou. Podobný prípad sa mal stať aj v Austrálii v modeli Nissan LEAF z roku 2012. Majiteľ mal za výmenu zaplatiť 33 385 austrálskych dolárov, čo je takmer 20 500 €.

Pozrite siBatérie z Nissanu Leaf budú použité na verejné osvetlenie v Japonsku

Podľa zdroja majú byť dôvodom zvýšenia cien batérií, ktoré by mali bežne stáť do 10 000 € externé vplyvy, pravdepodobne dodávateľ batérií pre Nissan.

ZdrojInsideEV,DailyMail

Komentáre k článku