Kniterate – štrikujte doma s 3D tlačiarňou

3D tlačiarne sa doteraz využívali predovšetkým na tvorbu predmetov z plastu či keramiky. S Kniterate si môžete uštrikovať sveter. Nebude však lacný.

https://www.youtube.com/watch?v=BigQUFZJaMk

Predstavte si, že ste doma, vonku zima a vy (myslíme predovšetkým na vás dámy), nemáte nič na seba. V tomto prípade jednoducho sadnete za počítač, vytvoríte jednoduchý vzor a o malú chvíľu máte úplne nový kúsok oblečenia.

ZDROJ | Kickstarter

Nový projekt pochádzajúci zo známej crowdfundingovej platformy Kickstarter má priniesť strojové štrikovanie do domácnosti. Kniterate jednoducho zadáte o aké oblečenie máte záujem a čakáte. Spoločnosť chce do budúcna pridať i štrikovanie rôznych vzorov, textu či možnosť výberu špecifického vlákna.

Spočiatku nebude dostupná funkcia vytlačenia zložitejšej bielizne vcelku, akou je napríklad bunda alebo šaty. Tie bude potrebné vytlačiť po kúskoch a následne ich spojiť dokopy, takže na svoje si môžu prísť aj naše babky.

ZDROJ | Kickstarter

Openknit tvrdí, že chce pre zákazníka priniesť zlatú strednú cestu. Chce byť lepší ako klasické pletacie stroje no zároveň dostupnejší ako priemyselné zariadenia.

ZDROJ | Kickstarter

I napriek tomu sa však cena nebude pozdávať každému. Posledných 30 Kniterate tlačiarní za predáva za zvýhodnenú cenu 4 699 dolárov, v maloobchodnej predajni bude dostupný za 7 500 dolárov. Prvé kusy prídu na trh až o rok.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku