Klop, klop, Knocki! Ovládajte domácnosť klopkaním

Máte plné zuby všelijakých diaľkových ovládačov na všetky možné prístroje v domácnosti? Už vás nebaví „hulákať“ na hlasom ovládané zariadenia, len aby ste prekričali susedovho psa či kosačku? Na Kickstarteri sa nachádza projekt, ktorý vám s týmto môže pomôcť. Klop, klop, Knocki.

https://www.youtube.com/watch?v=FwotDSjQrc0

Za týmto zaujímavým nápadom stojí Jake Boshernitzan so svojím Knocki tímom. Výsledkom ich snaženia je neveľké inteligentné zariadenie Knocki, ktoré môžete mať umiestnené kdekoľvek v dome alebo byte.

Knocki 10
ZDROJ | Knocki

Môže byť položené na stole, kuchynskej linke, alebo upevnené aj na ich opačnej strane, zospodu. Prípadne ho môžete umiestniť na stenu, alebo zabudovať do nej.

Princípom tohto „klopkáčika“ je, že zaznamenáva vibrácie, spôsobované klopaním alebo ťukaním. Tie potom transformuje do príkazov pre zariadenia v domácnosti. Takže napríklad dvojité zaklopanie rozsvieti lampy, trojité zapne prehrávanie hudby na hifi veži a podobne.

Knocki 06
ZDROJ | Knocki

Takýmto sledom klopkania môžete aj vyhľadať zapatrošený smartfón. Prípadne nechať vykonať viac príkazov naraz. Napríklad pri rannom vstávaní môžete jedinou klopkacou sekvenciou vypnúť budíť, odostrieť žalúzie a zapnúť kávovar.

Pre lepšiu predstavu, ako to celé funguje, ste si už isto pozreli video na začiatku článku. Autori Knocki-ho sa snažia svoj produkt spropagovať aj prostredníctvom Kistarteru, kde spustili kampaň len pred pár dňami, 17.5.2016.

Knocki 07
ZDROJ | Knocki

Ich cieľom bolo vyzbierať 35 000 $, čo sa im podarilo za zhruba hodinu po zverejnení kampane. V čase publikovania článku získali už viac ako 360 tis. USD od takmer 3 200 backerov (investorov).

Knocki je napájaný štyrmi AAA batériami, ktoré majú vydržať 12 mesiacov. Pripája sa, ako inak, cez Wi-Fi a rozumie si s rôznymi štandardmi smart home zariadení, napríklad Nest, Philips Hue, Samsung SmartThings, ale aj so službami ako sú Spotify, Gmail, Facebook a iné.

Je toho veľa čo tento malý zázrak dokáže. Jednými z tých, ktorí budú môcť oceniť jeho prínos, budú aj starší alebo zdravotne postihnutí ľudia.

Pre super rýchlych objednávateľov je ponúkaný za 79 $, pričom jeho bežná cena by mala byť 129 $. Do distribúcie sa má dostať v decembri 2016. Tak držme „klopkáčikovi“ palce.

Ozaj, nechcete aj vy jedného? ;)

ZdrojKnocki

Komentáre k článku