Klipsch R-28PF – Sila jednoduchosti

ZDROJ | Klipsch

Výrobca vyhľadávaných reproduktorov Klipsch v ponuke aktívnych a streamovacích reproduktorov nie je žiadny nováčik. Teraz sa fanúšikovia tejto značky môžu tešiť na dvojicu noviniek v rodine aktívnych reproduktorov.

Pozrite siKlipsch – 70 rokov legendy

ZDROJ | Klipsch

Firma oznámila debut modelov R-28PF (1 080 € / pár) a R-14PM (340 € / pár), ktoré dopĺňajú existujúce modely R-26PF a R-15PM. Kým regálovky R-14PM sú lacnejšou a odľahčenou alternatívou k známym R-15PM, podlahové stĺpové reproduktory Klipsch R-28PF sú naopak väčšou verziou R-26PF a v tejto kategórii audiotechniky sú pomerne unikátne.

Pozrite siKlipsch Heritage – Slúchadlový zosilňovač

ZDROJ | Klipsch

Poskytujú pohodlné riešenie pre mnoho aplikácií v konfigurácii 2.0 a 2.1 (aktívny subwoofer sa pripája samostatne) od televízneho zvuku po stereozostavu. Keďže však obsahujú digitálny dvojkanálový zosilňovač a obvody pre bezdrôtový streaming cez Bluetooth, zaobídete sa bez prijímača, zosilňovača a v prípade bezdrôtového pripojenia aj bez káblov.

recenziaKlipsch Reference RW-1 Wireless Speaker – cenovo dostupný multiroom reprák

Dizajnová klasika

Reproduktory nesú charakteristický podpis dizajnu zariadení Klipsch z posledného obdobia. Skriňa s povrchovou úpravou brúsenej polymérovej dyhy je čierna, rovnako ako membrána výškového meniča. Na čiernom pozadí potom pekne vyniknú medené membrány nízkotónových reproduktorov – škoda ich zakrývať mriežkou s magnetickým uchytením, ak u vás doma nehrozí nebezpečenstvo mechanického poškodenia, napríklad od zvedavých detičiek.

ZDROJ | Klipsch

S rozmermi 1 066 x 241 x 399 mm (V x Š x H) predstavujú tieto podlahovky už celkom pekný kus nábytku, ktorý môže váš interiér obohatiť aj vzhľadom. Nové dvojpásmové aktívne reproduktory Klipsch R-28PF sú osadené solídnou trojicou meničov, vďaka čomu produkujú veľmi slušný zvuk. Dva medené IMG woofery s priemerom 10,2 cm sú doplnené 2,54 mm hliníkovým driverom s Tractrix® Horn technológiou. Hlboké tóny podporuje aj basreflexový otvor umiestnený v spodnej časti predného panelu.

ZDROJ | Klipsch

Pozrite siKlipsch R-15PM – malé, ale výkonné monitory s bohatou konektivitou

Zvuk a konektivita

Zosilňovač spolu s meničmi zaistí slušný výkon 260 W (130 W/kanál), v špičke celkovo až 520 W. Bi-amp zapojenie zosilňovača distribuuje 20 W do výškového meniča a 110 W do basových reproduktorov pre každý kanál. Celkové harmonické skreslenie je pritom vždy menej ako 1 %, dokonca aj keď je reproduktor budený na maximálny výstupný výkon. Systém poteší plochou krivkou frekvenčnej odozvy v pásme 33 Hz až 20 kHz, pričom dosahuje hlasitosť až 114 dB vo vzdialenosti 1 meter.

ZDROJ | Klipsch

Pre PC a ďalšie zdroje digitálnych súborov je k dispozícii USB vstup, aj digitálny optický vstup. Analógové zariadenia môžete pripojiť do 3,5 mm AUX vstupu, ale zaujímavé je, že reproduktory sú pripravené aj na pripojenie gramofónu. Znamená to, že súčasťou digitálneho zosilňovača je aj gramofónový predzosilňovač. K dispozícii je tiež RCA výstup na pripojenie aktívneho subwoofera.

Pozrite siKlipsch Landscape – outdoorové ozvučenie

ZDROJ | Klipsch

Smartfóny, tablety, notebooky a iné prenosné zariadenia však môžete jednoducho spárovať prostredníctvom Bluetooth s aptX protokolom a pomocou diaľkového ovládača pohodlne listovať v playlistoch. Súčasťou dodávky je aj 5-metrový štvoržilový kábel pre (bi-amp) prepojenie oboch reproduktorov, 2-metrový audio kábel s 3,5 mm jackom a 3-metrový optický digitálny kábel.

recenziaKlipsch Horn AK5 – mohutný rozmermi aj zvukom

Novinku môžete získať na predajných miestach spoločnosti BIS audio, alebo u autorizovaných predajcov.

Komentáre k článku