Klara: pokročilá predpoveď počasia

Určite ste už vyskúšali množstvo aplikácií ukazujúcich predpoveď počasia, väčšina poskytuje len základné informácie o teplote či rýchlosti vetra. Narozdiel od nich aplikácia Klara disponuje komplexnými dátami v zaujímavom grafickom prevedení.

Stačí mať zapnuté mobilné dáta alebo byť pripojený pomocou WiFi a aplikácia si v priebehu zopár sekúnd stiahne aktuálnu predpoveď pre mesto, kde sa nachádzate.

Klara zatiaľ nedisponuje slovenským prekladom, avšak jednoduchá angličtina by nemala byť problémom. Autori pre lepšiu vizualizáciu použili štvoricu grafov poskytujúcich všetky dôležité informácie.

Prvý a zároveň pre mnohých najdôležitejší informuje o aktuálnej teplote. Pravá strana obrazovky obsahuje informácie o aktuálnej pocitovej teplote a o predpokladanom množstve zrážok v mm/h.

Klara-11 Klara-12

Jednoduchým posúvaním po časovej osi sa okamžite menia údaje. Hneď na prvý pohľad môžete z grafu vyčítať vývoj počasia na najbližšie dva dni. Ikonky obláčikov symbolizujúce oblačnosť nájdete v každom z kvarteta grafov.

Graf rýchlosti vetra je hneď na druhej strane, kde aplikácia Klara zobrazuje nielen rýchlosť s popisom pre lepšiu predstavu, ale aj smer pomocou ukazovateľa na pravej strane.

Klara-13 Klara-14

Celkom užitočnú informáciu s blížiacim sa letom nájdete na predposlednej strane. Údaj o očakávanej oblačnosti sa v horúcich letných dňoch môže hodiť. Výstižný graf efektívne dopĺňa uvedené percentá.

Štvrtá a tiež aj posledná karta predpovede poskytuje presné hodnoty atmosferického tlaku v hPa aj so šípkami symbolizujúce jeho tendenciu.

Vlhkosť vzduchu je na grafe znázornená modrou čiarou a udávaná v %. Poslednou hodnotou je rosný bod, teda teplota, pri ktorej je vzduch maximálne nasýtený vodnými parami.

Klara-18 Klara-20

Autori nezabudli ani na dlhodobú predpoveď, tá poskytuje v zásade tie isté informácie, len v jednoduchšej podobe. V prípade, že sa pohybujete pravidelne medzi určitými mestami, môžete využiť funkciu Moje miesta (My Places).

Fanúšikovia užitočných widgetov a zaujímavých grafických úprav sa určite potešia. K dispozícií máte miniaplikáciu a tiež štvoricu ponúkaných skinov, medzi ktorými si našiel miesto aj Darth Vader.

TECHBOX tip redakcie

ZDROJ | Google

Klara94%

Veľkosť:
4,2 MB
Platforma:
Android 2.3.3 a novší
Cena:
0,00 €

Klara je podarená aplikácia disponujúca komplexnou predpoveďou počasia v material dizajne.

 

Komentáre k článku