Kiwake – budík, ktorý len tak neodignorujete

Ak ste dnešný deň odštartovali niekoľkými odloženiami budíka, nie ste v tom sami. Robíme to všetci, no ide o zlozvyk, ktorého by sme sa mali podľa expertov zbaviť. Pomôcť vám s tým môže aplikácia Kiwake.

Aplikácia Kiwake skladá budenie z troch hlavných častí – pohybu, myslenia a motivácie. Tieto tri časti by vám mali pomôcť s pravidelným vstávaním a zároveň vás donútiť, aby ste sa dostali z postele už pri prvom zvonení budíka. Tlačidlo „odložiť“ budete pri zvonení Kiwake hľadať márne…

Pohybová časť aplikácie je založená na tom, že pri nastavovaní budíka odfotíte nejakú časť domu alebo vec, ktorá je dostatočne vzdialená od vašej postele. Ideálne by to mohol byť sprchový kút, alebo kávovar. Ráno po zazvonení budíka budete musieť vytvoriť identickú fotografiu, aby si aplikácia overila, že ste skutočne vstali z postele.

Ak sa už dostanete z postele, je čas prebudiť aj váš mozog. O to by sa mala postarať jedna zo zabudovaných mini-hier, na ktorých prejdenie sa budete musieť plne sústrediť. Mini-hry nie sú náročné, no ide o ďalšie sekundy navyše, ktoré budete venovať niečomu inému, ako myšlienkam na návrat do postele.

Poslednou časťou je motivácia, ktorú si opäť pri nastavovaní budíka budete musieť stanoviť vy. Ide o vaše osobné ciele, ktoré vám pripomenú, prečo by ste sa vlastne mali naďalej mučiť takouto prísnou rutinou. Kým pri predchádzajúcich častiach je ich funkčnosť jednoznačná, tu záleží už iba na tom, či sa dokážete týmto spôsobom motivovať.

Pri Kiwake samozrejme nemusíte okamžite vystreliť z postele. V aplikácii si môžete nastaviť krátky čas (maximálne 3 minúty) na prebratie, ktoré môžete využiť na pozviechanie sa.

Pozrite siFog of World – preskúmajte svet pomocou unikátnej apky

Kiwake vám okrem budenia môže pomôcť aj so zaspávaním, ku ktorému si môžete pustiť niektorý zo zabudovaných prírodných zvukov s možnosťou nastavenia časovaču.

Kiwake85%

Veľkosť:
65.7 MB
Platforma:
iOS 9.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia Kiwake vás ráno dostane z postele pomocou pohybovej úlohy, logických mini-hier a poznámok, ktorými motivujete samých seba plniť si vaše ciele a sny.

Komentáre k článku