KitchenAid má Smart Display, pomôže aj nešikovným kuchárom

ZDROJ | KitchenAid

Na CES v Las Vegas sa tento rok predstavilo množstvo produktov, ktoré by sme si pred niekoľkými rokmi vedeli len veľmi ťažko predstaviť. Hlasom ovládaná inteligentná obrazovka do kuchyne je jednou z nich.

Na výstave v Las Vegas sa ukázala aj firma KitchenAid, ktorá tento rok oslavuje sto rokov existencie. Ukázala tu inteligentný displej, ktorý sa síce podobá na tablety s inteligentnými asistentami s obrazovkou (napríklad Lenovo Smart Display), ale odlišuje sa od nich v jednej dôležitej veci.

ZDROJ | Whirlpool

KitchenAid Smart Display má certifikáciu IPX5, čo znamená ochranu pred tečúcou vodou. Zariadenie má 10-palcový displej a beží na systéme Android Things. Ten však rozšírila o ponuku s exkluzívnym obsahom o varení, vyhľadávač receptov Yummly Pro, ktorý patrí firme Whirlpool.

ZDROJ | Whirlpool

Pozrite siJBL LINK View – Google Assistant s kvalitným zvukom a s obrazovkou

Yummly – známy portál, ocenený na 100 miliónov dolárov, dopĺňa recepty, ktoré si vie používateľ nájsť na Google Search. KitchenAid Smart Display sa dá ovládať hlasom, čo je obzvlášť výhodné popri varení, keď má človek zaneprázdnené a často aj znečistené ruky. Tie si potom môže umyť spolu so zariadením, ktorému voda vďaka IPX5 neublíži.

Pozrite siWhirlpool má rúru na pečenie, ktorá vie čo do nej vkladáte

KitchenAid Smart Display sa má začať predávať v druhej polovici tohto roku za 200 až 300 dolárov. Sme zvedaví, či toto a jemu podobné zariadenia dokážu nahradiť smartfóny, ktoré sa v kuchyni bežne pri varení využívajú aj ako moderné kuchárske knihy.

ZdrojKitchenAid,9to5Google

Komentáre k článku