Kickstarter má na ekonomiku obrovský dopad

ZDROJ | KIckstarter

Pennsylvánska univerzita uverejnila štúdiu, ktorá pojednáva o jednej z najväčších crowdfundingových platforiem na svete. Viete aký má Kickstarter dopad na svetovú ekonomiku? Obrovský!

ZDROJ | Jon Vachon

Uverejnená štúdia ukazuje, že vďaka Kistarteru vzniklo viac ako 283 tisíc pracovných miest na polovičný úväzok. Tieto miesta sú tvorené najmä kreatívnymi pracovníkmi, ktorí častokrát v prípade podobných startupov pracujú zadarmo.

Pozrite si12 najúspešnejších tech projektov z Kickstarteru

To však neplatí v prípade Kickstarteru, kde získané peniaze putujú aj pre rôznych kreatívnych pracovníkov, ktorí sa podieľajú na vizuálnej stránke vznikajúceho projektu.

Kicstarter vplyv na ekonomiku 01
ZDROJ | KIckstarter

Okrem toho táto crowdfundingová platforma pomohla vzniknúť viac ako 29 600 pracovným miestam na plný úväzok.

Pozrite siČo to vlastne ten crowdfunding je a ako funguje?

Stalo sa to vďaka tomu, že Kickstarter pomohol vzniknúť 8 800 novým spoločnostiam, ktoré svoju kariéru odštartovali práve tu. Potešením je aj to, že podľa spomínanej štúdie 82 % spoločností, ktoré vznikli práve vďaka Kickstarteru pracujú dodnes.

Pebble Time 2 Kickstarter 02
ZDROJ | Pebble

Jednou z takýchto spoločností je napríklad aj výrobca inteligentných hodiniek Pebble. Práve Pebble začínalo na Kickstarteri a od svojho vzniku spoločnosť na tejto platforme predstavila už trojicu modelov. Hodinky Pebble sa stali najúspešnejšou kampaňou v celej histórii Kickstarteru.

Pozrite siPebble opäť rozbíja Kickstarter a má niečo aj pre bežcov

Aj tento úspešný projekt v spojení s mnohými inými umožnil, aby Kickstarter vygeneroval viac ako 5,3 miliárd amerických dolárov pre spoločnosti, ktoré ho využili a ich komunity.

Okrem toho sú súčasťou štúdie aj prieskum medzi spoločnosťami, ktoré využili túto platformu pre naštartovanie svojho biznisu. 37 % z nich potvrdilo, že im Kickstarter umožnil rozšíriť ich kariéru. 21 % potvrdilo zvýšenie ročných príjmov po úspešnom projekte na Kickstarteri.

19 % si vďaka svojej kampani na Kickstarteri našlo nové zamestnanie a 7 % sa vyjadrilo, že im projekt umožnil jednoduchú výmenu svojej kariéry.

Pebble Core Kickstarter 04
ZDROJ | Pebble

Samozrejme za úspechom Kickstarteru stoja aj ľudia, ktorí jednotlivé projekty podporujú. Podľa ich vyjadrení je viac ako 50 % projektov inovatívnych. Svedčí o tom aj viac ako 4 200 patentov bolo podaných v súvislosti s projektmi na tejto platforme.

Je teda jasne vidieť, že Kickstarter je úspechom a aj v budúcnosti sa môžeme tešiť na množstvo nových projektov, ktoré nám prinesie. Samozrejme vás budeme o tých najzaujímavejších aj informovať.

Ak by ste si chceli kompletnú správu z Pennsylvánskej univerzity prečítať, môžete tak urobiť tu.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku