Kia Imagine – koncept, ktorý ukazuje, že dizajn je na prvom mieste

ZDROJ | Kia

Automobilka Kia Motors v Ženeve debutovala nádherným konceptom Kia Imagine. Po dizajnovej stránke si dovolím tvrdiť, že ide o jedno z najkrajších áut tohtoročného autosalónu.

Ako takmer všetky predstavené koncepty, aj Kia Imagine patrí do segmentu SUV, ktorý je momentálne veľmi populárny na európskom kontinente.

ZDROJ | Kia

Pozrite siNová Kia Sportage je stávka na istotu

O dojazde, nabíjaní či použitých technológiách zatiaľ toho veľa nevieme, keďže Kia Imagine je hlavne o dizajnovom zážitku. Z vonkajšej strany zaujme presklená strecha, predná maska, svetlá a tiež masívne 22″ kolesá. Po interiérovej stránke ponúka Kia priestranné miesto pre všetkých pasažierov.

Vo vnútri Kia Imagine nájdeme zaujímavé riešenie systému obrazoviek. Na palubovej doske sa ich nachádza až 21 a sú poukladané vedľa seba ako smartfóny. Keďže sú však napojené na seba, zobrazovanie informácií by malo byť dostatočne prehľadné. Vývojári z automobilky Kia sa vyjadrili, že displeje sú vtipným odkazom na súčasný trend, kedy sa automobiloví výrobcovia predbiehajú v tom, kto implementuje do auta väčšie displeje.

Automobilový dizajn je o tom, aby sa vám rozbúšilo srdce. Veríme, že neexistuje dôvod, prečo by sa vám srdce nemalo rozbúšiť aj pri elektromobile„, vyjadril sa Gregory Guillaume, vice prezident dizajnu pre Kia Motors Europe.

ZDROJ | Kia

Guillaume tiež dodal, že Kia Imagine je odpoveďou na segment elektromobilov, ktoré vo vás vyvolajú zimomriavky aj keď sa na nich len pozriete.

O komfort vo vnútri vozidla sa postarajú použité materiály ako hodváb a koža. Kia Imagine ponúka podobne ako iné moderné koncepty nastupovanie cez dvere, ktoré sa otvárajú do opačnej strany.

Pozrite siKia Soul dostala vynovenú generáciu aj s modelom na elektrický pohon

Žiaľ, Kia neprezradila o novinka nič viac a išlo skôr o dizajnové predstavenie. Napriek tomu musíme uznať, že novinka z dielne Kia sa skutočne podarila.

ZdrojKia

Komentáre k článku