Khan Academy Kids – vzdelávacia aplikácia, ktorú si deti zamilujú

ZDROJ | Khan Academy

Khan Academy je známa vzdelávacia služba, z ktorej však vyťažia najmä starší študenti a dospelí. Teraz prichádza aplikácia Khan Academy Kids, ktorá sa sústredí na tých najmenších.

https://youtu.be/yqZfM2W6tSQ

Khan Academy Kids je vzdelávacia aplikácia pre deti od dvoch rokov, ktorá obsahuje jednoduché úlohy zamerané na koordináciu, logiku, všímavosť, jazyk, matematiku a sociálny vývoj. Týmito úlohami deti sprevádzajú sympatické kreslené postavičky, pre ktoré dieťa vyhráva darčeky, čím je motivované v progrese.

Aplikácia neobsahuje takmer žiadne texty, je totiž určená pre predškolské vzdelávanie a prím teda hrá hovorené slovo v anglickom jazyku. Aplikácia obsahuje zaujímavých tisíce úloh, ktoré sú stavané tak, že si pri nich dieťa naučí nové veci celkom prirodzene zábavnou formou. Úlohy navyše spestrujú chytľavé detské piesne od Super Simple.

Okrem úloh ponúka Khan Academy Kids aj rozprávkové a vzdelávacie knihy. Pri každej knihe je na výber verzia s hlasovou nahrávkou, no staršie deti si môžu knihy čítať aj samé. Aplikácia dokonca podporuje viaceré účty, takže sa v nej môžu striedať súrodenci bez toho, aby si vzájomne rušili postup v úlohách.

Aplikácia bola vytvorená s odborníkmi z Stanfordskej školy vzdelávania a nemalé skúsenosti so vzdelávaním má samozrejme aj samotná nezisková organizácia Khan Academy. Aplikácia Khan Academy Kids je aktuálne oficiálne dostupná iba na iOS. Pre Android je zatiaľ v obchode Google Play dostupná aspoň predbežná beta verzia aplikácie, ktorá môže obsahovať nejaké chyby.

ZDROJ | Khan Academy

Khan Academy Kids

Veľkosť:
104,8 MB
Platforma:
iOS 9.3 a vyšší, Android 5.0 a vyšší
Cena:
0,00 €

Khan Academy Kids je vzdelávacia aplikácia pre deti v predškolskom veku, ktorá obsahuje interaktívne úlohy, hádanky a rozprávky v anglickom jazyku.

Komentáre k článku