Kenwood predstavil sedem autorádií s podporou CarPlay a Android Auto

ZDROJ | Kenwood

Aj keď sa dnes kupujú nové vozidlá už so zabudovanými audio systémami, stále je dosť zákazníkov, ktorí si chcú zakúpiť autorádia samostatne. Tí určite poznajú meno známeho japonského výrobcu Kenwood.

Kenwood tento týždeň oznámil, že rozširuje svoju ponuku autorádií o sedem modelov, z nich bude päť podporovať bezdrôtové a dva káblové spojenie s CarPlay.

Všetkých sedem modelov bude mať 6,95-palcový displej s nastaviteľným uhlom obrazovky, Bluetooth, Android Auto, SiriusXM a spomínanú podporu CarPlay.

https://youtu.be/5hKOfG7_EIc

Dva modely (Kenwood DMX7706S za 599,95 a eXcelon DMX706S za 649,95 dolárov) sú vybavené s káblovou podporou CarPlay, uplatnia sa v bežných a terénnych vozidlách. Sú menšie a nemajú CD prehrávač. Majú dva kamerové vstupy, 4-voltový predzosilňovač a USB s podporou rýchleho nabíjania. Model DMX706S má navyše trojcestný crossover, pozlátené výstupné audio konektory a vyladené audiofilské komponenty.

ZDROJ | Kenwood

Ďalšie tri modely prijímačov Kenwood CarPlay už majú bezdrôtovú podporu Android Auto a Apple CarPlay. Ďalej ponúkajú kontrolu nad kamerou Kenwood DashCam s troma kamerovými vstupmi, 4-voltové predzosilňovače, USB port s rýchlonabíjaním, možnosť zrkadlenia obrazovky smartfónu so systémom Android na obrazovke prijímača, prispôsobiteľné miniaplikácie a druhý USB port.

ZDROJ | Kenwood

Model DDX8706S (za 899,95 dolárov) má prehrávač CD/DVD, DMX9706 (za 799,95 dolárov) má navyše HD Radio a zosilňovač s pozlátenými 5-voltovými výstupmi. Model DNR876S (za 1 399,95 dolárov) má navyše HD Radio a palubnú navigáciu Garmin.

ZDROJ | Kenwood

Posledné dva modely majú kapacitnú dotykovú obrazovku, okrem navigácie ponúkajú všetky funkcie z predchádzajúcich modelov. Lacnejší eXcelon DMX906S stojí 849,95 dolárov, eXcelon DDX8906S s podporou prehrávania CD/DVD výjde na 949,95.

„Týchto sedem modelov predstavuje celú škálu možností výberu od základnej výbavy až po plnohodnotnú, s palubnou navigáciu. Tešíme sa, keď ich dostaneme na regály našich obchodných partnerov, aby mohli uspokojiť náročný letný dopyt,“ uviedol Scott Caswell, senior marketingový manažér Kenwood.

Zatiaľ nepoznáme presné dátumy spustenia predaja, zariadenia bude možné vidieť na obchodnej konferencii KnowledgeFest, ktorá sa uskutoční 9. až 11. augusta v Kongresovom centre v Dallase. Autorádia Kenwood s podporou CarPlay sa dajú kúpiť za 399 dolárov na Amazone.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojKenwood

Komentáre k článku