Kello – revolučný budík z Kickstarteru

ZDROJ | Kickstarter

Na Kickstarteri sa objavil opäť zaujímavý projekt, ktorý si na seba za krátku dobu stihol aj zarobiť. Privítajte Kello – budík, ktorý vás naučí vstávať v správny čas.

Kello je prvým budíkom, ktorý zlepšuje váš spánok tým, že vás postupne učí, kedy máte ísť spať a kedy vstávať.

Na budíku Kello si môžete vybrať niektorý z programov, ktorý bol špeciálne vytvorený v spolupráci s expertami na spánok a ktoré vám zabezpečia zdravý spánok.

kello
ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siTrojica budíkov, ktoré smelo nahradia ten zabudovaný v iPhone

Prvým programom je Snooze Less Program, ktorý vás postupne naučí znižovať ranné odkladanie budenia na neskôr. Ak máte napríklad ráno nastavených viacero budíkov, aby ste mohli ešte dospávať, ide o fragmentovaný spánok. Ten bol podľa štúdií vyhodnotený ako spánok, ktorý nezvyšuje regeneráciu.

Kello v programe obmädzí počet odkladov budíka a v prípade, že stlačíte odložiť, Kello zmení playlist, začne blikať a zvýši sa mu hlasitosť.

Ďalším programom je Wake Up Earlier Program, ktorý vám bude každý deň postupne uberať minúty z nastaveného času, aby ste sa prebrali skôr.

Ďalší program je Fall Asleep Fast Program, ktorý je skôr pre tých, ktorým robí problém v noci zaspať. Kello spustí relaxačnú hudbu a pomocou ambientných svetiel vás naučí správne dýchať, aby ste zaspali až 2,5x rýchlejšie.

kello-1
ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siBeddi – multifunkčný budík

Ďalším programom je upozornenie na čas, kedy máte ísť spať, alebo program, ktorý vám pomôže pri časovom posune z cestovania (Jet Lag). Programov je samozrejme viac a postupne pravdepodobne budú pribúdať ďalšie, keďže budík je prepojený s aplikáciou v smartfóne.

Nechýba podora pre Spotify, Tidal, Rádio, SoundCloud a Deezer, takže vás môžu zobúdzať obľúbené playlisty.  Výhodou však je, že smartfón k budíku Kello nepotrebujete, takže si môžete telefón pokojne aj vypnúť a playlisty a budenie bude fungovať plnohodnotne.

kello-2
ZDROJ | Kickstarter

Pozrite si12 najúspešnejších tech projektov z Kickstarteru

To však stále nie je všetko. Budík má aj Smart Home funkcie, ktoré môžete prepojiť so smart kávomatom, smart kúrením, smart zámkom, či smart roletami na okno. Nechýba podpora pre inteligentné osvetlenie Philips hue a aplikáciu IFTTT.

Kello je skrátka premakaný projekt preplnený inteligentnými technológiami, čo by mu malo zabezpečiť zaručený úspech v inteligentných domácnostiach. Momentálna predobjednávková cena je 99 dolárov s tým, že produkt sa začne predávať v marci 2017.

kello-3
ZDROJ | Kickstarter

ZdrojKICKSTARTER

Komentáre k článku