Kei Cars – minivozidlá s polo-autonómnym pohonom od Nissan a Mitsubishi

Automobilka Nissan v spolupráci s Mitsubishi predstavila štyri minivozidlá na polo-autonómny pohon, ktoré ponúknu minimalistické spracovanie.

Vozidlá sú výsledkom joint-venture spoločnosti NMKV, ktorá vznikla v roku 2011 a ktorej materské spoločnosti sú práve Mitsubishi a Nissan.

ZDROJ | Mitsubishi

Pozrite siMitsubishi e-Evolution – legenda sa vracia ako SUV s umelou inteligenciou

Štyri predstavené vozidlá tvoria modely – Nissan Dayz, Nissan Dayz Highway Star, kombi Mitsubishi eK a Mitsubishi eK X. Výroba sa už začala pred pár dňami v japonskom meste Kurashiki v závode Mitsubishi.

Technológia polo-autonómneho riadenia je navrhnutá pre jazdu v jednom pruhu po diaľniciach. Znamená to, že vozidlo bude schopné rovnomerne jazdiť a držať sa v jazdnom pruhu bez nutnosti točiť volantom.

Nissan a Mitsubishi uviedli prvú generáciu týchto modelov už v roku 2013 a v roku 2016 ešte zintenzívnili spoluprácu na týchto vozidlách.

ZDROJ | Mitsubishi

Napriek tomu, že minivozidlá Nissan a Mitsubishi síce zdieľajú kľúčové komponenty, zachovávajú si prvky typické pre každú značku. Vozidlá sa môžu pochváliť jednoduchým dizajnom a nenáročným interiérom.

Vo výrobnom závode Mizushima sa Osamu Masuko (predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Mitsubishi Motors), Asako Hoshino (senior viceprezident automobilky Nissan) a Junichi Endo (prezident a generálny riaditeľ NMKV) zaviazali k ďalšej vzájomnej spolupráci.

ZDROJ | Mitsubishi

Pozrite siNissan IMQ – takto budú vyzerať crossovery o pár rokov

Výhodou je, že uvedené modely sa začnú v Japonsku predávať ešte tento mesiac. Otázne je, či sa objavia aj na našom trhu. Väčšina ázijských značiek vyrába modely, ktoré sú exkluzívne pre ázisjký trh. Dôkazom tohto je aj volant na pravej strane, ktorý je charakteristický pre niektoré ázijské krajiny. Ceny vozidiel sú zatiaľ otázne, no vzhľadom na jednoduchý prístup k dizajnu a interiéru sa neočakávajú vysoké ceny.

ZDROJ | Mitsubishi

ZdrojMitsubishi

Komentáre k článku