Keď mikrovlnka získa inteligenciu: Sharp Smart Countertop

ZDROJ | Sharp

Možnosť hlasového ovládania mikrovlnky priniesol už pred dvoma rokmi priekopnícky nápad Amazon Basic. Teraz prichádzajú na trh ďalšie dva modely mikrovlniek s podporou Amazon Alexa.

Mikrovlnky sa líšia nielen objemom, ale aj funkciami. Menší model má 31-litrov (SMC1139FS) a ponúka viac ako 30 hlasových príkazov Alexa plus 10 ďalších hlasových predvolieb.

Menší model využijete hlavne na ohrievanie pokrmov, Podľa výrobcu je však ideálna aj na výrobu pukancov. Ktorá mikrovlnka to ale nezvládne?ZDROJ | Sharp

Väčšia mikrovlnka má 40-litrový objem (SMC1449FS) ponúka až 70 hlasových povelov plus 50 hlasových predvolieb. Okrem toho disponuje snímačom Sensor Cooking a výkonom 1 000 wattov.

ZDROJ | Sharp

Po pripojení k Wi-Fi sa zabudované hodiny automaticky nastavia na presný čas. MIkrovlnky ponúkajú ovládanie jedným dotykom a automatické odmrazovanie. Otočný systém Carousel umožňuje rýchlejšie a jednoduchšie varenie a ohrievanie.

Pozrite siAmazon Alexa už aj v mikrovlnke, nástenných hodinách a v aute

Sharp uvádza niekoľko príkladov, ktorými môžete ovládať svoj kuchynský spotrebič:

  • Alexa, add 30 seconds to the microwave. (Alexa, pridaj 30 sekúnd ohrevu v mikrovlnke.)
  • Alexa, defrost poultry. (Alexa, rozmraz hydinu.)
  • Alexa, cook frozen vegetables. (Alexa, uvar mrazenú zeleninu.)
  • Alexa, stop the microwave. (Alexa, vypni mikrovlnku.)

Na prvý pohľad sa môže zdať, že inštalácia hlasového asistenta do mikrovlnnej rúry nie je šťastné a praktické riešenie. Pokrm totiž musíte do rúry vložiť (a potom vybrať, ideálne aj zjesť). Výhoda hlasového asistenta však spočíva v jej ovládaní.

ZDROJ | Sharp

Ruku na srdce – kto z vás používa mikrovlnku aj na niečo iné, ako na ohrev jedla? Výkon na maxime a jediné, čo na rúre nastavujete je čas. Ovládanie je totiž málo intuitívne, symboly nezrozumiteľné. Kto by si pamätal, aký čas treba na uvarenie 350 g čerstvej zeleniny?

Mikrovlnná rúra Sharp Smart Countertop vyjde na 149,99, resp. 169,99 dolárov. Mimochodom, Amazon Basic stála trikrát menej. Ak sa vám novinka zapáčila, môžete si ju objednať na webstránke spoločnosti.

ZdrojSharp

Komentáre k článku