Keď hlasový asistent nestačí: Amazon predstavil Echo Show 5

Aj keď ide len o tretiu generáciu Amazon Echo Show, poradové číslo 5 odkazuje na 5,5-palcovú uhlopriečku displeja. Nový Echo Show je tak menší a lacnejší, ako jeho predchádzajúca, 10,1-palcová generácia.

ZDROJ | Amazon

Amazon zvyčajne predstavuje svoj hlavný produkt na jeseň, no koncom týždňa nás zoznámil so svojou novou verziou inteligentného displeja, ktorý sa podobá na Google Nest Hub.

Echo Show 5 má podobné zakrivenie a zaoblenie strán. Na rozdiel od Goolge má tento model integrovanú kameru s fyzickým krytom. Amazon Echo Show 5 má aj senzor okolitého osvetlenia, podľa ktorého upravuje jas displeja.

ZDROJ | Amazon

Kompaktný tvarový faktor je ideálny pre nočný stolík alebo stôl, navyše má kryt na fotoaparát pre dodatočný pokoj a nové funkcie ochrany osobných údajov.

Tom Taylor, senior viceprezident Amazon Alexa

Mechanický kryt na objektív zaistí väčšie súkromie používateľov.ZDROJ | Amazon

Zariadenie je podľa výrobcu určené na stôl, do kuchyne, alebo nočný stolík. K bežným funkciám pridal Amazon možnosť pristupovať k videoznáznamom z WikiHow.

ZDROJ | Amazon

Echo Show 5 prichádza s možnosťou vymazať hlasové nahrávky obyčajným povelom „Alexa, zmaž všetko čo som dnes povedal“. Ináč má zariadenie známe funkcie, ktoré nájdeme v sérii Amazon Echo.

Pozrite siAmazon Echo Show – prvý asistent od Amazonu s displejom

Okrem prístupu na web, nahliadať do kalendára či prehrávať video a hudbu; dokáže komunikovať s inteligentnou domácnosťou, napríklad zobraziť živý náhľad z videokamier, či zmeniť nastavenie termostatov.

ZDROJ | Amazon

V porovnaní s Echo Show, ktoré má 10,1-palcovú obrazovku, má Echo Show 5 menšie rozlíšenie (960 x 480 oproti 1 280 x 800 pixlov), jeden 4-wattový reproduktor oproti 2 x 10 W a fotoaparát s 1 Mpx rozlíšením oproti 5 Mpx. Väčší model je však podstatne drahší, v Amazone stojí 229,99 dolárov.

Zariadenie s rozmermi 148 x 86 x 73 mm poháňa procesor MediaTek MT 8163.

„Od spustenia prvého zariadenia Echo Show nám zákazníci hovorili, že milujú Alexu, keď im ukáže hľadané veci – či už je to recept na banánový chlieb, nákupný zoznam alebo hudobné texty. S Echo Show 5 sme urobili ešte jednoduchšie a cenovo dostupné zariadenie pre zákazníkov,“ uviedol Tom Taylor, senior viceprezident Amazon Alexa.

ZDROJ | Amazon

Amazon Echo Show 5 sa bude dodávať dvoch farebných prevedeniach, čiernej (charcoal) a bielej (sandstone). Jeho cena bude 89,99 dolárov, predávať sa začne od 26. júna.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojAmazon

Komentáre k článku