Každý bicykel môže byť elektrický, neveríte?

ZDROJ | Geoo.com

Elektrická revolúcia už nastala. Na cestách vidíme stále viac elektromobilov, elektrický pohon pritom získavajú aj motorky, bicykle alebo iné formy dopravy. Práve elektrické bicykle sa tešia stále väčšej obľube. Teraz sa navyše môže aj váš starší bicykel stať elektrickým.

https://youtu.be/9BMcks55vfE

Na crowdfundingovej platforme Kickstarter sa totiž objavil koncept GeoOrbital. Jedná sa o koleso, ktoré pridá elektrický pohon aj na váš starý bicykel. Nápad je to v skutku jednoduchý. Namiesto implementovania batérií a motora do samotného bicykla sa tvorcovia rozhodli využiť priamo koleso.

Vďaka tomu môžete koleso GeoOrbital umiestniť takmer na každý bicykel a urobiť tak z neho bicykel na elektrický pohon. Jednoducho vyberiete svoje stávajúce predné koleso a nahradíte ho kolesom GeoOrbital.

Pozrite siPerut Trek Delux: dajte zbohom zápcham v meste

Toto koleso má namiesto rámu s špicov trojuholníkový rám s trojicou menších kolies, ktoré prenášajú na dané koleso silu produkovanú 500 W motorom. V skutočnosti však silu prenáša len jedno koleso v ráme. Ostatné sú tu pre stabilitu. Okrem motora sa ešte v kolese nachádza aj 36 V batéria.

GeoOrbital 01
ZDROJ | Kickstarter

Samotné koleso je navyše plné, takže sa nebudete musieť báť defektov. Tie v tomto prípade nehrozia. Koleso pritom váži len niečo viac ako 9 kg. Súčasťou zostavy je aj spojka, ktorá je vo forme malej páčky. Tú umiestnite na riadidlá a môžete sa vydať na cesty.

GeoOrbital 05
ZDROJ | Geoo.com

Pozrite siBoli sme pri otvorení prvej predajne elektrobicyklov

Takto upravený bicykel je schopný na elektriku dosiahnuť rýchlosti viac ako 32 km/h a na jedno nabitie batérie prejdete viac ako 30 km. Táto hodnota môže stúpnuť až na 80 km, ak občas pridáte aj nejaké to pedálovanie.

GeoOrbital 03
ZDROJ | Kickstarter

Na kolese dokonca nájdete aj USB výstup, takže energiu batérie môžete okrem pohonu využiť aj na dobíjanie svojho smartfónu. To sa môže hodiť najmä ak ho v meste používate na navigáciu.

GeoOrbital 02
ZDROJ | KIckstarter

Ak sa vám teda tento projekt pozdáva, môžete ho podporiť pomocou kampane na Kickstarteri. Navyše tak získate možnosť mať koleso GeoOrbital ako prví za 649 USD. Jeho predajná cena bude 699 USD.

ZdrojKIckstarter

Komentáre k článku