KasperskyOS: operačný systém založený na vysokej bezpečnosti

ZDROJ | Kaspersky LabKasperskyOS

KasperskyOS je špecializovaný operačný systém navrhnutý spoločnosťou Kaspersky Lab pre platformy s prísnymi požiadavkami na kybernetickú bezpečnosť.

Počas jeho tvorby sa kládol veľký dôraz na to, aby boli minimalizované všetky šance na presiaknutie nelegálnych funkcionalít, čím sa znížilo riziko kyberútokov.

Operačný systém KasperskyOS patrí medzi najrozsiahlejšie projekty v histórii firmy. Celý proces trval viac než 15 rokov a podieľali sa na ňom odborníci spoločnosti.

Primárne je tento operačný systém určený na využitie v telekomunikačnom a automobilovom priemysle, ako aj v organizáciách s tzv. kritickou infraštruktúrou.

Pozrite siPodľa Kaspersky Lab bol rok 2016 v znamení ransomvéru

ZDROJ | Kaspersky Lab

KasperskyOS bol navrhnutý tak, aby dovolil programom vykonávať len legálne operácie. Vývoj aplikácií pre daný systém požaduje „tradičný“ kód na vytvorenie, ako aj prísnu bezpečnostnú politiku, ktorá definuje všetky typy legálnych funkcionalít.

Vykonávať sa môžu len také operácie, ktoré sú definované touto politikou, vrátane funkcionality pre samotný operačný systém. Takýto prístup si vyžaduje veľa času v procese vývoja operačného systému, čo nakoniec ale ocenia aplikační vývojári.

Špecializovaný operačný systém je možné použiť aj ako základ systému, na ktorom budú postavené zariadenia medzi ktoré môžeme zaradiť routre, IP kamery alebo ovládače pre IoT (internet vecí) zariadenia.

Pozrite siKaspersky Lab poukazuje na nové kybernetické hrozby v budúcom roku

ZDROJ | Kaspersky Lab

Novinka má za sebou niekoľko úspešných nasadení v projektoch napr. pre ruského systémového integrátora Kraftway (bezpečný sieťový router) a pre spoločnosť SYSGO (posilnená ochrana pre real-time operačný systém PikeOS s využitím Kaspersky Security System).

Od dnešného dňa je KasperskyOS komerčne dostupný pre OEM, ODM, systémových integrátorov a softvérových vývojárov po celom svete.

Vzhľadom na to, že ide o unikátny projekt prispôsobený každému zákazníkovi na mieru, sa cena za KasperskyOS odvíja od konkrétnych požiadaviek.

ZdrojKasperskyOS

Komentáre k článku