Kangaroo Mobile Desktop Pro je kompaktný počítač so zaujímavou cenou

ZDROJ | InFocus

Trh s prenosnými počítačmi sa pravidelne rozrastá o nové modely. Tomu nasvedčuje aj nové zariadenie od spoločnosti inFocus pod značkou Kangaroo.

Prenosný počítať Kangaroo Mobile Desktop Pro spoločnosti InFocus vo svojom kompaktnom tele okrem preinštalovaného Windows 10 ukrýva 1,44 Ghz procesor Intel Atom x5-Z8500 a grafickú kartu Intel HD Gen8.

https://www.youtube.com/watch?v=cttemtzAIgI

K dispozícii máte 2GB pamäť RAM LPDDR3 a 32 GB vnútorné úložisko rozšíriteľné aj vďaka portu na micoSD karty. Vďaka 2 200 mAh batérii dokáže zariadenie pracovať 4 hodiny pri nenáročnej záťaži.

Z pohľadu bezpečnosti autori nezabudli na populárne odomykanie zariadení pomocou odtlačku prsta. Novinku môžeme taktiež zaradiť k prenosným počítačom pripájaných prostredníctvom HDMI konektoru, napríklad ako pri Google Chromecast.

Ako môžete vidieť na videu, jednou z hlavných výhod novinky je možnosť pripojenia k TV, čím je možné využívať napríklad streamovanie Xbox One hier do prostredia Windows 10.

Pozrite siHP Spectre X360 – prekvapivý hybrid s výborným výkonom

Hardvérom a rozmermi vás možno Kangaroo Mobile Desktop Pro na prvý dojem dokáže zaujať, no s cenou sa určite nemôže zaradiť k najlacnejším alternatívam.

Model so spomínanými parametrami je možné zakúpiť napríklad prostredníctvom stránky newegg za 199,99 dolárov alebo aj s 1 TB SSHD diskom za 309,98 amerických dolárov. K dispozícií je aj najlacnejšia verzia za 99 dolárov, avšak oproti drahším len so základnými portami.

Práve táto verzia za necelých 100 dolárov môže byť najzaujímavejšia. S váhou na úrovni 160 g sa tak prenosný počítač ľahko uschová v príručnej taške či v pracovnom kufríku.

Pri cene 309,98 dolárov určite nájdete aj množstvo menších notebookov alebo dokonca Windows 10 tabletov. Zaujímavou alternatívou môže byť aj HP Elite x3 alebo HP Spectre X360 avšak s podstatne vyššou cenou.

ZdrojInFocus

Komentáre k článku